fot. nadesłane

Drużyna Motławy Suchy Dąb wygrała w turnieju w Somoninie

Na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2006 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego „Amator” Kiełpino. Był to już jedenasty turniej z cyklu Somonino Cup.

[Not a valid template]Udział wzięło 13 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy. W grupie A prym wiodła drużyna Motławy Suchy Dąb, która zdobywając 10 pkt bez straconej bramki wygrała grupę. Obok niej awans do ćwierćfinałów uzyskały zespoły Sportingu Leźno (7 pkt) oraz GKS Moreny Gdańsk (5 pkt). Czwarta Pomerania Gdańsk (również 5 pkt) uzyskała prawo gry w meczu barażowym o ćwierćfinał, zaś piątemu Amatorowi Kiełpino (0 pkt) pozostała walka o miejsce dziewiąte. Grupę B zdominowały ekipy Sztormu II Mosty oraz Latarnika Choczewo (po 7 pkt bez straconej bramki) uzyskując tym samym awans do ¼ finału. Drużyna UKS Przyjaźń (3 pkt) uzyskała możliwość awansu do ćwierćfinału w meczu barażowym, zaś Dragon Bojano (0 pkt) zagrał o dalsze miejsca. Grupę C zdecydowanie wygrał MKS Gryf Tczew wygrywając wszystkie swoje mecze. Obok niego awans do ćwierćfinału uzyskał Sztorm Mosty (4 pkt). Natomiast trzeci Lesnik Cewice (3 pkt) oraz czwarta KP Zaspa Gdańsk (1 pkt) zagrali o miejsca 9-13.

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczu barażowego o awans do ćwierćfinału, w którym UKS Przyjaźń bezbramkowo zremisowała z Pomeranią Gdańsk. Wobec tego koniecznością była seria rzutów karnych, którą 2:0 wygrali zawodnicy z Gdańska uzyskując tym samym awans do ¼ finału, zaś drużyna z Przyjaźni zagrała o dziewiąte miejsce.

Następnie odbyły się mecze o miejsca 9-13, w których dragon Bojano wygrał 1:0 z Zaspą Gdańsk, natomiast Leśnik Cewice rozbił 5:0 Amatora Kiełpino.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe. W pierwszym meczu Latarnik Choczewo po wyrównanym meczu pokonał Sporting Leźno 1:0. Drugie spotkanie niespodziewanie było najbardziej zacięte. Zwycięzca swojej grupy i jedyna do tej pory drużyna z kompletem zwycięstw Gryf Tczew zremisował po bardzo ciekawym meczu z Moreną Gdańsk 2:2 i dopiero po rzutach karnych uzyskał awans wygrywając 3:2. W ostatnich dwóch spotkaniach tej fazy wygrywali już faworyci dość pewnie. Wpierw Motława Suchy Dąb pokonała Pomeranię Gdańsk 2:0, a w ostatnim „bratobójczym” pojedynku dwóch drużyn Sztormu Mosty wygrała „jedynka” 3:1.

Kolejne mecze odbywały się o najniższe pozycje. W meczu o miejsca 9-11 po remisie 1:1 Leśnik Cewice pokonał w rzutach karnych Dragona Bojano 2:0 uzyskując prawo gry o miejsce dziewiąte, zaś drużyna z Bojana zakończyła rywalizację w turnieju na miejscu jedenastym. Miejsce dwunaste zajęła Zaspa Gdańsk pokonując Amatora Kiełpino 2:1, zaś w meczu o miejsce dziewiąte UKS Przyjaźń w takim samym stosunku pokonała Leśnika Cewice.

W pierwszym meczu o miejsca 5-8 po bardzo zaciętym pojedynku padł remis 0:0 i w rzutach karnych Sporting Leźno okazał się lepszy od GKS Moreny Gdańsk wygrywając 2:0, zaś Sztorm II Mosty pokonał Pomeranię Gdańsk 1:0.

Mecze półfinałowe zgodnie z oczekiwaniami stały na bardzo wyrównanym poziomie i oba mimo wielu okazji zakończyły się wynikami bezbramkowymi, tym samym zwycięzców wyłoniły dopiero rzuty karne. W pierwszym meczu MKS Gryf Tczew wygrał 3:2 z Latarnikiem Choczewo, zaś UKS Motława Suchy Dąb pokonała 3:1 Sztorm Mosty.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme w derbach Gdańska Pomerania pokonała GKS Morenę 1:0. Mecz o piąte miejsce był jeszcze bardziej zacięty i po remisie 1:1 w serii rzutów karnych Sporting Leźno pokonał Sztorm II Mosty 2:1. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Latarnika Choczewo pokonując Sztorm Mosty 2:1. W finale spotkały się drużyny, które w turnieju nie doznały żadnej porażki i stoczyły bardzo ciekawy i zacięty pojedynek. Po remisie 1:1 po raz kolejny potrzebne były rzuty karne, w których UKS Motława Suchy Dąb pokonała MKS Gryfa Tczew 3:2.

Składy medalistów:

UKS Motława Suchy Dąb – Kacper Kowalski, Maciej Ziewiec, Ksawery Krefta (2), Michał Czeczotko, Mateusz Nazimek (3), Mateusz Tomaszewski (2), Maciej Sasnal, Marcin Sasnal (3), Olaf Kotarski

MKS Gryf Tczew – Marian Średziński, Paweł Lipiak (4), Stanisław Szczodrowski (3), Bartosz Miler, Oliwier Szlicht, Jakub Roman (1), Karol Radzewicz, Szymon Hinc, Marcel Klimczak (2)

Latarnik Choczewo – Mikołaj Syrewicz, Kuba Grzybowski (1), Lucjan Włodarczyk (1), Filip Szymański (1), Wojciech Dmochowski (1), Błażej Labuda, Nikola Jankowska, Paweł Wątroba (1), Kacper Sikorra

 

Wyróżnienia indywidualne:

– król strzelców: Paweł Lipiak (MKS Gryf Tczew)

– najlepszy bramkarz : Szymon Smuniewski (Błękitni II Wejherowo)

– najwszechstronniejszy zawodnik: Marcin Sasnal (UKS Motława Suchy Dąb)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*