Droga w Baninie zalana, jej odcinek wyłączony z ruchu do odwołania

Po ostatnich ulewnych deszczach odcinek drogi w Baninie został wyłączony z ruchu aż do odwołania ze względu na duży napływ wody i brak możliwości bezpiecznego osuszenia terenu.

fot. CC0 Creative Commons

Wyłączony z ruchu został odcinek drogi od ul. Lotniczej w rejonie skrzyżowania z ul. Chabrową oraz na ul. Pszennej pomiędzy ul. Kubusia Puchatka a Rolniczą w Baninie.

Zobacz też: Enea Operator: Trwa odbudowa linii energetycznych po sierpniowej nawałnicy

Burmistrz podjął działania zmierzające do wybudowania kolektora odprowadzającego wody opadowe. Na wykonawstwo odbyły się dwa przetargi. Ostatecznie umowa została podpisana 14 lipca 2017 r. na wykonawstwo w trybie zaprojektuj i wykonaj z terminem wykonania do 10 grudnia 2017 r. Wartość zadania to 327 180 zł. Zadanie obejmuje odcinek 400 metrów ul. Pszennej. Powinno to rozwiązać problem zalewania tego obszaru.

Rozwiązanie problemu odprowadzania wód opadowych z terenu Banina i Rębiechowa jest uzależnione od budowy zbiornika retencyjnego. Obecnie projekt budowy zbiornika retencyjnego jest w fazie uzgodnień. Wykonawcą dokumentacji projektowej jest Biuro Projektów Wodnych Melioracji i Inżynierii Środowiska BIPROWODMEL z Poznania, a wartość prac projektowych wynosi 121.905,99 zł brutto. Pojemność maksymalna zbiornika wyniesie do 45 tys. m3, a w ramach prac wykonany zostanie także przelew awaryjny i droga technologiczna wokół zbiornika.

Skomentuj: Droga w Baninie zalana, jej odcinek wyłączony z ruchu do odwołania

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*