W rozmowie o pieczy zastępczej gość programu "Na Dywaniku" Dominika Sowa-Klejna

Dominika Sowa-Klejna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – „Na Dywaniku” [09.05.2018]

Piecza zastępcza to niezwykła odpowiedzialność, ale i olbrzymia satysfakcja oraz radość. Jak wygląda sytuacja pieczy zastępczej w powiecie kartuskim? Z czym wiąże się to zadanie? O tym rozmawiamy z Dominiką Sową-Klejną z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach

W rozmowie o pieczy zastępczej gość programu "Na Dywaniku" Dominika Sowa-Klejna
W rozmowie o pieczy zastępczej gość programu „Na Dywaniku” Dominika Sowa-Klejna

Gość „Na Dywaniku” – Dominika Sowa-Klejna

O pieczy zastępczej. Czym jest, jakie to wyzwanie i na jakie trudności można napotkać rozmawiamy z Dominiką Sową-Klejną. Nasz gość  jest kierownikiem Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach. 

Piecza zastępcza – wyzwanie dla Powiatu Kartuskiego

Już na początku lutego pisaliśmy o opracowywanym programie, a przede wszystkim o niezwykłej roli pieczy zastępczej. Już wtedy, Grzegorz Mikiciuk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, mówił o pozytywnych i niepokojących tendencjach w ostatnim czasie. 

Reklamy

„Optymizmem napawa fakt, że w roku 2017 wiele dzieci wróciło pod opiekę własnych rodziców. Niepokojące jest natomiast, że mimo znaczącej poprawy sytuacji materialnej rodzin po wprowadzenia programu 500+ w 2017 roku umieszczono w pieczy zastępczej znacznie większą ilość dzieci niż w latach poprzednich”

Coraz większa liczba dzieci umieszczana jest w placówkach, rodzinach zastępczych. Aby efektywnie zmierzyć się z tym rosnącym problemem, w powiecie kartuskim powstał Program Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2018-2020.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*