Długi weekend z kierowcą po amfetaminie i pijanym rowerzystą

Długi weekend z kierowcą po amfetaminie i pijanym rowerzystą

W poniedziałek kartuscy funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego kierowcę seata, który prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy, ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Wczoraj zaś mundurowi zatrzymali rowerzystę, który miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu.

Podczas ostatnich dwóch dni kartuscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy osobówki oraz rowerzyście.

W poniedziałek o godzinie 21 w Somoninie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata. Podczas czynności młody mężczyzna bardzo nerwowo się zachowywał, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Reklamy

Jak się okazało 19-latek nie miał uprawnień do kierowania. Został przewieziony do kartuskiej komendy, gdzie policjanci zbadali go narkotestem, który wykazał, że jest on pod wpływem amfetaminy.

19-latkowi pobrano krew do dalszych badań. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odkurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także wysoka grzywna. Dodatkowo 19-latek odpowie za jazdę pomimo braku uprawnień.

Wczoraj przed godziną 11 funkcjonariusze kartuskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w Pępowie (gm. Żukowo) rowerzystę, którego styl poruszania wskazywał, że może być on pod wpływem alkoholu.

Jak się okazało, rowerem podróżował 55-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Badanie alkomatem wykazało, że 55-latek ma w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*