„Niemiecki ma klasę – Deutsch hat Klasse” to projekt uczniów z sierakowickiego ZSP. W ciągu minionych doskonalili swoje umiejętności językowe. Wykazali się też zmysłem artystycznym, całkowicie zmieniając wygląd sali lekcyjnej.
no images were found
„Współpracujemy, współdecydujemy, współdziałamy!” – to motto ogólnopolskiego projektu prowadzonego przez Instytut Goethego w Warszawie współpracujący z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Warszawie. Patronat honorowy objął nad nim Minister Edukacji Narodowej. W ramach projektu młodzież z ZSP w Sierakowicach w roku szkolnym 2016/2017 stworzyła optymalna salę lekcyjną do nauki języka niemieckiego. Zadaniem zespołu było również wprowadzenie zmian w aranżacji klasy. Sprawić miały one, że przebywający w niej osoby będą czuć się komfortowo, a sama pracownia ułatwi naukę języka niemieckiego. W ubiegłym roku sierakowicka osiemnastoosobowa drużyna zwyciężył w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodą dla uczniów był wyjazd do Berlina. Mogli oni w końcu na własne oczy podziwiać m.in. Bramę Brandenburską. Mieli też czas na chwilę relaksu oraz zabawy na Wyspie Tropikalnej.W tym roku szkolnym, zespół „Niemiecki ma klasę – Deutsch hat Klasse” postanowił dalej realizować projekt, jednak ze względu na regulamin tym razem poza konkursem. Projekt „Deutsch hat Klasse” to jednak coś więcej niż tylko aranżacja pracowni. Młodzież uczyła się języka niemieckiego przy pomocy fiszek przygotowanych przez Instytut Geothego, tworzyła plakaty edukacyjne oraz dokumentowała wszystkie poczynania. Przez cały czas uczniowie robili też zdjęcia, pisali sprawozdania ze spotkań w języku niemieckim, artykuły do gazetki szkolnej i prasy lokalnej.
Nadal tworzone są nowe plakaty edukacyjne, gazetki i pomoce dydaktyczne. W tym roku szkolnym zespół stworzył kilka gier planszowych oraz nakręcił film dydaktyczny, który znajduje się na blogu prowadzonym przez uczniów.
Około 5 miesięcy starań trzynastu uczennic w projekcie, niezliczone godziny wspólnej pracy i spotkań w czasie zajęć, poza ich godzinami a nawet podczas ferii zimowych. Dzięki temu sala językowa jest piękna i kolorowa. Na wejściu do niej dzięki wsparciu i pomocy Ewy Cybula zostały namalowane zostały typowe dla Niemiec rysunki. Dodatkowo idąc za potrzebami uczniów zostały stworzone w szkole dwa „Erholungsecken”, czyli „Kąciki wypoczynkowe”. To przedsięwzięcie na pewno nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc dyrektora Grzegorz Machola oraz konserwatora Henryk Wożniak, którzy zbudowali ławki z palet. W ramach projektu przearanżowany został również hol, gdzie na dwóch ścianach został stworzony mural, który nawiązuje do realizowanych przez szkołę projektów i programów międzynarodowych.
Najnowsze komentarze