fot. mat. organizatora

Cyklo Kartuzy 2017 już 2 września

Cyklo Kartuzy 2017 już 2 września 2017. Wyścig kończy serię zawodów p. Cyklo Szosa. Poznamy zatem zwycięzcę cyklu.

a-_P3A7292

Zdjęcie 1 z 17

fot. Ivo Ledwożyw

Dotąd wyścigi w ramach Cyklo SZOSA odbyły się w Gniewinie, Gdyni i Strzepczu. Impreza debiutuje w kalendarzu Cyklo, zajmując termin zwolniony przez przeniesione na czerwiec Cyklo Gdynia.

Zobacz też: Biegi i nordic walking w Sulminie, czyli charytatywnie dla Milenki [ZDJĘCIA]

Cyklo Kartuzy 2017: trasa

Trasa składa się z pętli o długości 20,5 km, prowadzącą na północ od Kartuz.

Reklamy

Dla krótszego dystansu pokonywana jest dwukrotnie (41 km), dłuższy dystans oznacza 4 kółka (82 km).

Trudność trasy w pięciostopniowej skali oceniamy odpowiednio na:

3/5 – dla dystansu 41 km

4/5 – dla dystansu 82 km

Trasa idealnie oddaje kaszubski charakter terenów, niezwykle atrakcyjnych dla kolarstwa szosowego. Jej bardzo zróżnicowany charakterystyka spowoduje, że zarówno osoby lubiące podjazdy, jak i miłośnicy bardziej klasycznego, płaskiego ścigania znajdą coś dla siebie. Ciekawostką jest fakt, że między odcinkiem Prokowo – Hopy jedziemy „pod prąd” w stosunku do trasy CYKLO Gdynia. Największy podjazd to dojazd do Pomieczyńskiej Huty o różnicy wysokości 50 m, natomiast różnica wysokości na całej pętli to 240 m. Warto to odnotować zwłaszcza w odniesieniu do dystansu 82 km, bo oznacza to, że „zawiera się” w nim prawie kilometr przewyższenia. Dla mniej zorientowanych – słynny monument Liege – Bastogne – Liege uważany za bardzo trudny na dystansie ponad 250 km liczy 3,500 m przewyższenia, zatem „średnia” charakteru trasy jest tutaj zbliżona.

Cyklo Kartuzy 2017: uczestnicy

Uczestnikami Cyklo Kartuzy mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania, zwłaszcza krótszy dystans będzie odpowiedni dla mniej wytrenowanych kolarzy.

Nie ma przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Wymogiem dla każdego uczestnika jest posiadanie kasku i dwóch sprawnych hamulców

Cyklo Kartuzy 2017: zapisy

Zapisy do Cyklo Kartuzy już się rozpoczęły. Każdy chętny może zarejestrować się za pośrednictwem serwisu https://elektronicznezapisy.pl/event/1285.html

Liczba zgłoszeń już na miesiąc przed imprezą przekroczyła 250 osób, co tylko potwierdza, że warto zarezerwować akurat ten weekend na kolarskie emocje.

 

Cykl imprez Cyklo SZOSA objęty jest patronatem Ambasadora Republiki Francuskiej w Polsce.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*