Co słychać u Kaszubskiej Influencerki?

Co słychać u Kaszubskiej Influencerki?

Nadchodząca premiera piosenki „Geburstach”, a także zbiórka dla Marcelinki z Sierakowic z okazji urodzin słynnej regionalistki – to dzieje się obecnie u Karoliny Stankowskiej, czyli Kaszubskiej Influencerki, która od kilku lat z sukcesem promuje nasz region w całym kraju.

Jak mówi Karolina Stankowska – Kaszubska Influencerka, w ostatnim czasie wpływa do mniej mnóstwo zapytań, dotyczących tzw. koncertów urodzinowych. Zdarza się bowiem, że regionalistka grywa na takich wydarzeniach okolicznościowych.

-W związku z tym w hołdzie dla solenizantów powstał utwór „Geburstach”. Utwór został napisany w języku polskim i pada w nim jedno kaszubskie słowo, jakim jest właśnie „Geburstach” – wyjaśnia K. Stankowska. – Moje utwory stają się popularne nie tylko w regionie, ale też na terenie całej Polski, dlatego właśnie staram się „przemycać” w nich chociaż pojedyncze kaszubskie słówka bądź przysłowia. Podobnie było w przypadku utworów, takich jak „Tabaka”.”Wesele” czy „Bursztynu Sznur”.

Reklamy

Zobacz również: Kaszubska Influencerka nagrała kolędę z „Motylkami”

Klip do piosenki, nawiązujący do epoki PRL, ukazać ma się już 3 lutego, czyli dokładnie w dzień urodzin Kaszubskiej Influencerki. Z tej też okazji K. Stanowska uruchomiła specjalną zbiórkę dla chorej na serduszko Marcelinki z Sierakowic. Wesprzeć ją można TUTAJ.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*