City Trail w Trójmieście

City Trail w Trójmieście podwójnie rekordowy [ZDJĘCIA]

Ostatni w edycji 2015/2016 bieg City Trail w Trójmieście, który odbył się w niedzielę, 13 marca 2016 roku, okazał podwójnie rekordowy. Zwyciężczyni biegu – Julia Dias pokonała 5-kilometrową pętlę w czasie 20:09. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Daniel Formela – 16:15. Linię mety minęły 273 osoby.

CT_Trojmiasto_13_03_2016_3_800x533

Zdjęcie 1 z 7

Fot.: mat. organizatora

City Trail w Trójmieście: klasyfikacja kobiet

Zwyciężczyni dzisiejszych zawodów – Julia Dias walczyła w tym biegu o trzecie miejsce na podium. – Zdecydowanie lepiej biega mi się na trasie w Gdyni. Dzisiejsze zwycięstwo wynika poniekąd z nieobecności czołowych zawodniczek, a wynik z bardzo dobrych warunków na trasie, ale oczywiście jestem zadowolona. Za tydzień startuję w przełajowych mistrzostwach Polski, także progres na tej trasie to dobry znak – mówiła po biegu zaledwie 16-letnia Julia Dias, która przed miesiącem wywalczyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na dystansie 2000 m.

Zobacz też: Chwaszczyńska 10: wielka galeria zawodników [ZDJĘCIA]

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej już przed miesiącem zapewniła sobie nieobecna dzisiaj – siostra Julii – Magdalena Dias. Drugie miejsce zajęła również niestartująca w dzisiejszych zawodach – Magdalena Święcka.

Reklamy

City Trail w Trójmieście: klasyfikacja mężczyzn

Zwycięzca dzisiejszego biegu – wicemistrz Europy w duathlonie – Daniel Formela startował w cyklu CITY TRAIL w edycji 2015/2016 po raz pierwszy. – Zawody w Gdyni były moim pierwszym wyścigiem w tym sezonie i jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy w duathlonie, gdzie będę bronił tytułu wicemistrza Europy. Już przed zawodami zakładałem bieg na maksimum możliwości od startu do mety, by nie stracić niepotrzebnie ani jednej sekundy i powalczyć o rekord trasy. Założenia przedstartowe zrealizowałem w 100%, mimo że cały czas biegłem sam. Zdecydowanie łatwiej osiągnąć lepszy wynik, kiedy się kogoś goni, albo ma się blisko za plecami innych zawodników. Dzięki pracy z trenerem Jakubem Czają nie mam z tym większych problemów i potrafię pobiec mocno mimo braku bezpośredniej rywalizacji – podkreślił na mecie zwycięzca niedzielnych zawodów. – Dzisiejszy wynik bardzo mnie cieszy i napawa optymizmem na nadchodzące wyścigi. Już za tydzień wezmę udział w półmaratonie w Gdyni, a poza Mistrzostwami Europy mam w planie zawody triathlonowe Ironman 70.3 w Barcelonie.

W klasyfikacji generalnej zwycięstwo odniósł niestartujący w dzisiejszych zawodach Oskar Przysiężny. Drugie miejsce zajął również nieobecny dzisiaj na trasie Michał Rolbiecki. Trzecią lokatę wywalczył Łukasz Gurfinkiel – drugi w dzisiejszym biegu.

Oficjalna uroczystość rozdania nagród i medali cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Trójmieście odbędzie się 22 marca, o godz. 18:30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Sklasyfikowane w cyklu są 292 osoby.

Kolejna edycja CITY TRAIL rozpocznie się w październiku. Na mapie Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Nieodłącznym elementem zawodów są biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci wspiera Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Skomentuj: City Trail w Trójmieście podwójnie rekordowy [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*