Ciężarówki niszczą place i chodniki! Burmistrz Żukowa apeluje do mieszkańców!

Ciężarówki niszczą place i chodniki w Baninie, Pępowie, Chwaszczynie i Skrzeszewie. Burmistrz Żukowa zaapelował do mieszkańców o rejestrowanie wykroczeń drogowych i przesyłanie ich do urzędu.

 

fot. CC0 Creative Commons

Przepisy ruchu drogowego – według pracowników urzędu – łamią przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych, którzy ignorują zakazy ograniczające wjazd pojazdom przekraczającym maksymalny dopuszczalny tonaż , a także poruszają się i parkują pojazdami ważącymi dziesiątki ton na chodnikach. 

Zobacz też: Województwo pomorskie na topie: rekordowe wyniki!

Zniszczeniu ulegają ulice i parkingi wybudowane z pieniędzy gminy Żukowo.

Na stronie internetowej żukowskiego urzędu zamieszczone zostały zdjęcia pojazdów ciężarowych znajdujących się w niedozwolonych miejscach, np. ciężarówki  poruszające się po parkingu szkolnym – drodze wewnętrznej (koszt budowy ponad 600 000 zł, dopuszczalny przejazd jedynie pojazdów o masie nieprzekraczalnej  3,5 t. ).

Niżej apel burmistrza Wojciecha Kankowskiego:

Jeśli posiadasz nagranie lub zdjęcie naruszenia przepisów drogowych w obrębie naszej gminy, zgłoś informację do urzędu a my przekażemy materiały do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Ważne jest aby do przesłanego filmu/zdjęcia z wykroczeniem drogowym dodatkowo zamieścić informację niezbędną do prowadzenia dalszych czynności:

  • datę, godzinę i miejsce zdarzenia (miejscowość, ulica, nr drogi)
  • dane dotyczące pojazdu (np. zdjęcie pojazdu, na którym widać czytelny numer rejestracyjny, markę)

Nadesłane materiały zostaną przeanalizowane pod kątem pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców. Wobec takich osób będą stosowane konsekwencje administracyjne – nałożenie mandatów oraz punktów karnych.

Materiały i informacje prosimy przekazywać na jeden z podanych adresów mail:

  •  zgloszenie@zukowo.pl
  •  sekretariat@zukowo.pl

Skomentuj: Ciężarówki niszczą place i chodniki! Burmistrz Żukowa apeluje do mieszkańców!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*