Brodnica Górna. Szkoła zmieniła się w „Matematyczny Hogwart”

Brodnica Górna. Szkoła zmieniła się w „Matematyczny Hogwart”

Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej zamienił się w „Matematyczny Hogwart”. Wszystko za sprawą grantu, pozyskanego z fundacji mBanku. Dzięki realizacji projektu dzieci pod opieką nauczycieli, w zupełnie nowatorski sposób, podeszły do zagadnień z zakresu matematyki i bankowości.

Młodzi entuzjaści zagadek matematycznych z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej na lekcjach matematyki przygotowywali dla swych kolegów komnaty rodem z Harrego Pottera. Stworzyli komnaty: liczb, czasu i pieniędzy, szyfrów i kodowania, miar i wag, łamigłówek, czy figur geometrycznych. Przydatne okazały się tu między innymi spotkania z bankowcami, którzy przybliżyli młodzieży tematy lokat, kredytów czy wizyta w pobliskim sklepie, gdzie lokalny przedsiębiorca pomógł młodzieży przygotować zagadki do komnaty miar i wag.

Zwieńczeniem tych działań były zajęcia otwarte, podczas których uczniowie odwiedzali komnaty przygotowane dla nich przez rówieśników. Tam, wieczorową porą, wyposażeni w latarki, miary, cyrkle i inne przyrządy matematyczne przemierzali poszczególne „hogwardzkie” komnaty. Zadania nie należały do łatwych, pobudzały uczniów do kreatywności i logicznego rozumowania – wszystko w atmosferze tajemniczości, ciekawości i dobrej zabawy.

Reklamy

Realizacja tego projektu bardzo ożywiła lekcje matematyki w brodnickiej szkole, wzbogaciła ją o sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne, a wiedza zdobyta przez młodzież na pewno będzie jeszcze procentowała.

img-20231030-wa0002

Zdjęcie 2 z 9

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*