Brodnica Górna. Minister Horała odwiedził budowę sali sportowej i łącznika

Brodnica Górna. Minister Horała odwiedził budowę sali sportowej i łącznika

W poniedziałek do „stolicy Kaszub” przybył minister Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Podczas wizyty minister udał się wraz z burmistrzem Mieczysławem G. Gołuńskim do Brodnicy Górnej, gdzie powstaje nowa sala sportowa z łącznikiem.

Przy Szkole Podstawowej w Brodnicy Górnej (gm. Kartuzy) od czerwca trwa budowa nowej sali sportowej i łącznika z 8. salami lekcyjnymi. Wartość inwestycji to 12 mln złotych, a dofinansowano ją ze środków z Polskiego Ładu – 5 mln złotych.

Wykonawcą zadania jest spółka PB Walaszkowski z Leszna. Uczniowie będą mieli do dyspozycji nie tylko komfortowe miejsce do ćwiczeń z zapleczem sanitarnym, ale też 8 nowoczesnych sal lekcyjnych, przy budynku powstanie też nowy parking.

Reklamy

W poniedziałek 6 marca plac budowy odwiedzili burmistrz Mieczysław G. Gołuński oraz minister Marcin Horała.

-Kaszuby to teren, na którym wciąż przybywa dzieci. Zależy nam na tym, by mogły się one uczyć w dobrych warunkach. Dzięki dobrej współpracy z lokalnym samorządem możemy zaspokajać potrzeby mieszkańców. Dziś szkoły wiejskie rozbudowują się, a dzieci mogą uczyć się na jak najlepszym poziomie. Dziękuję gminie Kartuzy za realizację tego zadania, bo bez wkładu własnego samorządu, tej inwestycji by nie było – podkreślał minister Marcin Horała.

Podczas wizyty w Kartuzach Mieczysław Grzegorz Gołuński zaprezentował Marcinowi Horale plany budowy hali widowiskowo-sportowej przy SP nr 2 w Kartuzach. Minister zwiedził też kartuski dworzec i bibliotekę.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*