Borowo. Plac zabaw w miejscu dawnego campingu już gotowy

Borowo. Plac zabaw w miejscu dawnego campingu już gotowy

Teren po starym campingu w Borowie został już zagospodarowany. Funkcjonuje tam teraz piękny i funkcjonalny plac zabaw, zrealizowany w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Zadanie pochłonęło 20. tys. złotych.

Najmłodsi mieszkańcy gminy Kartuzy cieszą się już nowym placem zabaw nad Jeziorem Karlikowskim w Borowie, a więc w miejscu, gdzie kiedyś znajdował się camping. O planach, dotyczących tego terenu, informowaliśmy w czerwcu. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu gminy Kartuzy, który został nagrodzony w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Na realizację zadania przeznaczono 20 tys. złotych. Dzieci korzystać mogą już z nowej huśtawki czy zjazdu linowego. Urządzenia do zabawy są zamontowane na bezpiecznej nawierzchni, w przestrzeni pojawiły się także ławki i kosze na śmieci, a całość terenu jest ogrodzona. Tym samym społeczność cieszyć się może nowym, bezpiecznym placem zabaw dla swoich pociech, a miejsce pozwoli na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu i przyczyni się do integracji między mieszkańcami.

Reklamy

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*