Fot.: Biegowe Grand Prix Kaszub

Biegowe Grand Prix Kaszub: edycja patriotyczna [ZDJĘCIA]

Biegowe Grand Prix Kaszub Żukowo 2017 będzie miało we wtorek, 4 kwietnia odsłonę patriortyczną. Imprezę rozpocznie Marszobieg Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pn. „Patriotyzm w głowie i w nogach”.

patriotyzm_w_nogach_i_glowie_1

Zdjęcie 1 z 3

Fot.: mat. organizatora

Biegowe Grand Prix Kaszub – Żukowo 2017 to cykl biegów odbywająych się we wtorki w parku Nad Jeziorkiem. Najbliższa, druga  edycja imprezy  już we wtorek o godz. 18.30. Rozpocznie się od od Marszobiegu Wiedzy o 66. Kaszubskim Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego pn. „Patriotyzm w głowie i w nogach”.

Zobacz też:  Kartesko Skra. Gala z Maciejem Miecznikowskim [ZDJĘCIA]

Marszobieg odbędzie się na trasie liczącej 1,6 km. Znajdą się na niej cztery punkty informacyjne na temat bohaterów,  w których będzie wcześniej w biurze zawodów. Do udziału w marszobiegu organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych.

Reklamy

Na uczestników marszobiegu czekać będzie poczęstunek oraz zestaw nagród przygotowany przez gminę Żukowo, która objęła to wydarzenie patronatem.

Pomysłodawcami marszobiegu promującego pamięć o Kaszubskim Pułk Piechoty są dwaj uczniowie żukowskiego gimnazjum – Dawid Miotk i Maksymilian Rychert, którzy są też jednocześnie kandydatami na posłów XXIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Biegowe Grand Prix Kaszub

Po patriotycznym biegu odbędą się biegi w ramach Biegowego Grand Prix Kaszub. Zawodnicy pobiegną na milę, pięć oraz dziesięć kilometrów. Partnerem II etapu Biegowego Grand Prix Kaszub są Aktywna Gmina Żukowo oraz Pomorski Sport.

Skomentuj: Biegowe Grand Prix Kaszub: edycja patriotyczna [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*