Banino zyskało ultrasonograf [ZDJĘCIA]

Banino zyskało ultrasonograf [ZDJĘCIA]

Ośrodek Zdrowia w Baninie zyskał ultrasonograf. Sprzęt wyposażony jest w trzy sondy i oprogramowanie umożliwiające przeprowadzanie badań diagnostycznych różnego rodzaju m.in. tarczycy, tkanek miękkich, jamy brzusznej.

DSC_2698

Zdjęcie 1 z 3

UG w Żukowire

Otwarcia pomieszczenia USG z nowym sprzętem dokonała Joanna Komorowska – dyrektor SPZOZ w Baninie,  wraz z  burmistrzem Wojciechem Kankowskim oraz wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Żukowie, Albinem Bychowskim oraz przedstawicielami personelu banińskiego ośrodka.

Zobacz też: Nowa hala sportowa w Baninie otwarta! Koncert i mecz na dobry początek! [ZDJĘCIA]

Ultrasonograf zakupił SPZOZ w Żukowie z własnych pieniędzy.

Reklamy

-W najbliższych dniach rozpocznie się wykonywanie badań diagnostycznych, które będą przede wszystkim przeprowadzane na skierowanie pracujących w Baninie lekarzy opieki zdrowotnej i na zlecenie żukowskich specjalistów – informuje Radosław Cebela z UG w Żukowie.

Dyrektor SPZOZ przewiduje możliwość wykonywania badań USG dla innych podmiotów leczniczych na podstawie umowy. Taką propozycję skierowała do przychodni NOVA w Baninie. Będzie też możliwość skorzystania z badań odpłatnych i dla celów profilaktycznych. Niektóre wysokospecjalistyczne badania USG będą jednak wykonywane wyłącznie w Żukowie, gdzie znajduje się aparat o szczególnych możliwościach technicznych.  

W tym roku, jak informują żukowscy urzędnicy, budynek banińskiego ośrodka zdrowia dostosowany zostanie także dla osób niepełnosprawnych. Specjalna platforma już została zakupiona, a w najbliższym czasie rozpocznie się modernizacja budynku i montaż zewnętrznej windy.

Skomentuj: Banino zyskało ultrasonograf [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*