Anna Borowicz, nauczycielka z Banina wśród laureatów konkursu „Nauczyciel Pomorza 2019”

Anna Borowicz, nauczycielka z Banina wśród laureatów konkursu „Nauczyciel Pomorza 2019”

Prowadzi innowacyjne programy teatralne dla uczniów, walczy z dopalaczami wśród młodzieży i jest instruktorem harcerskim. To w skrócie Nauczyciel Pomorza 2019 – Robert Cyrta z XX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku. W piątek, 11 października 2019 r. nagrody najlepszym nauczycielom z Pomorza wręczył członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. Wśród laureatów znalazła się także Anna Borowicz, nauczycielka szkoły w Baninie.

Gala wręczenia nagród odbyła się podczas VIII Forum Pomorskiej Edukacji w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Do tytułu Nauczyciela Pomorza 2019 nominowanych było 10 nauczycieli i wychowawców: Agnieszka Anna Banasiak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku), Anna Borowicz (Szkoła Podstawowa im. Księdza Prałata Józefa Bigusa w Baninie), Robert Maciej Cyrta (XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku), Sylwia Kaszuba (Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu), Halina Maria Mechler (Szkoła Podstawowa nr 44 w Gdańsku), Seweryn Murawski (Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie), Małgorzata Ryś-Kiełtyka (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bytowie), Krystyna Teresa Szczepańska (Szkoła Podstawowa im. Leona Bizewskiego w Gnieżdżewie), Alicja Tubaja (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie) oraz Gabriel Wołosewicz (Powiatowy Zespół Szkół w Redzie).

Kapituła konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim to, jakie innowacyjne metody nauczania wprowadza nauczyciel i w jaki sposób inspiruje uczniów do działania. Ponadto, liczyły się sukcesy nauczyciela, sposób, w jaki wspiera uczniów i kreatywnie organizuje ich czas. Docenione zostały osoby, które nie tylko angażują uczniów, ale są też inspiracją dla innych nauczycieli i wychowawców.

 – To właśnie ci nauczyciele są najlepszym dowodem na to, że mimo wyjątkowo trudnej sytuacji, pomorska szkoła jest ciągle miejscem, w którym młodzi ludzie mogą przeżyć niezwykłą przygodę edukacyjną – podkreślił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – To prawdziwi mistrzowie wprowadzający młodzież nie tylko w świat nauki, ale i uczący wrażliwości społecznej i obywatelskiej. Bez takich wspaniałych pedagogów nie uda się nam w młodym pokoleniu Pomorzan zaszczepić wielkich idei Wolności i Solidarności – zaznaczył marszałek Struk.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*