fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Amerykański sen a rzeczywistości – młodzi z Klasztornej spotkali się z pracownikiem Apple

Młodzież coraz częściej wybiera studia na uczelniach zagranicznych. O tym jak wygląda w rzeczywistości praca i życie w USA, opowiadał Bartosz Baranowski, pracownik Apple. Na co dzień żyje w Dolinie Krzemowej.

Bartosz Baranowski opowiedział uczniom Klasztornej o sporych różnicach – amerykański sen a rzeczywistość fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Matury już prawie za nami. Młodzież stojąca u progu dorosłości oraz studiów, coraz chętniej spogląda w stronę zagranicznych uczelni oraz pracodawców. Szczególnie atrakcyjne dla wielu z nich są Stany Zjednoczone. O możliwościach i tym jak realnie wygląda „amerykański sen”, młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kartuzach, opowiadał absolwent „Klasztornej” – Bartosz Baranowski.

Amerykański sen a rzeczywistość

Bartosz Baranowski jest absolwentem „Klasztornej” oraz Politechniki Gdańskiej. Wcześniej był pracownikiem m.in. Intel, dzięki której udało mu się uzyskać wizę wjazdową do Stanów. Obecnie pracuje w firmie Apple, która zajmuje się elektroniką konsumencką. Na co dzień mieszka w Dolinie Krzemowej. Jednym z tematów przez niego poruszanych były właśnie sposoby uzyskania wiz oraz pobytu stałego w USA. 

Reklamy

Sporo zagadnień i pytań podsunęli sami młodzi, pragnąc dowiedzieć się jak bardzo różni się amerykański sen a rzeczywistość fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Przed spotkaniem młodzież wypełniła ankiety, w których mogli zadać nurtujące ich pytania oraz „podrzucić” zagadnienia prelekcji. Jedną z kwestii najczęściej poruszanych było życie codzienne oraz zarobki. 

Prelegent podkreślił jak ważne są takie spotkania dla młodych, dla których jest to szansa by dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wyglądają realia życia oraz pracy. Wspomniał, że w jego czasach szkolnych takie spotkanie dużo by zmieniło.

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*