Kartuzy. Maturzyści z „Klasztornej” o dzisiejszym egzaminie z matematyki: „Niektóre zadania były banalne…”

Kartuzy. Maturzyści z „Klasztornej” o dzisiejszym egzaminie z matematyki: „Niektóre zadania były banalne…”

Chociaż matura z matematyki nigdy nie należała do najłatwiejszych, a tegoroczni maturzyści w ostatnich miesiącach uczyli się zdalnie, dzisiejszy egzamin nie jest przez nich oceniany najgorzej. Jednocześnie przyznają, że zdarzały się zadania zarówno trudne czy podchwytliwe, jak też banalne. Tak wynika z rozmów z osobami, które przystąpiły do egzaminu dojrzałości w szkole „na Klasztornej” w Kartuzach.

Łukasz Formela z Przyjaźni: Pewnie odczucia będą różne, natomiast moim zdaniem matura z matematyki była całkiem w porządku, raczej zdam. Nie było takich zadań, których bym się nie spodziewał, ale trudne dla mnie są zagadnienia z zakresu prawdopodobieństwa. Maturę zdawałem już w zeszłym roku, dziś zdaję drugi raz żeby poprawić wynik. Pandemia i zdalne nauczanie więc nie dotyczyły mnie w ostatnich miesiącach.

Patrycja z Kiełpina: Ogólnie nie było najgorzej, piszę dzisiaj drugi raz egzamin z matematyki żeby poprawić wynik. Nic szczególnie mnie nie zaskoczyło, byłam przygotowana do tej matury. Nie chodzę już do szkoły, więc nie odczułam skutków zdalnego nauczania i pandemii tak bardzo, jak bieżący rocznik. Mimo to w obecnych czasach przygotowanie się do matury było pewnym wyzwaniem.

Reklamy

Maciej Baran z Kamienicy Królewskiej: Uważam, że poszło mi w miarę dobrze ale było generalnie bardzo ciężko. Jeśli chodzi o zadania, jakie zaliczyłbym do najtrudniejszych, to było strasznie dużo funkcji. Powinno być dobrze, zwłaszcza że próg zaliczenia jest niższy. Uważam, że dużo lepiej byłoby uczyć się w szkole, zwłaszcza że nauczyciel może podejść i wytłumaczyć coś bezpośrednio. Zdalne nauczanie nie było najlepszym rozwiązaniem.

Patryk Treder z Glincza: W pełni zgadzam się z moim przedmówcą. Było dużo funkcji, ponadto dosyć ciężkie były zadania z algebry. Wydaje mi się, że mimo wszystko będzie okej, nie poszło chyba aż tak źle. Było ciężej w tym roku się przygotować przez tę pandemię. Zdalne nauczanie jest jednak skomplikowane, nic nie przychodziło mi do głowy gdy się uczyłem, więc chyba wolelibyśmy być w szkole.

Klaudia z Sierakowic: Moim zdaniem matura z matematyki była bardzo łatwa. Można powiedzieć, że było aż przyjemnie. Nie było chyba niczego, co zaskoczyłoby mnie jakoś szczególnie. Chodziłam do klasy matematyczno-fizycznej, a te dzisiejsze zadania były wręcz relaksacyjne. Ten czas pandemii i zdalnego nauczania na pewno był specyficzny, myślę, że było trudniej niż rocznikom z lat ubiegłych mimo wszystko. Ta matura z matematyki jednak była bardzo łatwa i nie wiem, jak można sobie z nią nie poradzić.

 

Klaudia Wrońska z Kiełpina: Mam wrażenie, że było okej. Niektóre zadania były banalne, a co do niektórych mam mieszane uczucia. Muszę w domu policzyć wszystko jeszcze raz na spokojnie. Niby były łatwe, ale równie dobrze mogły być podchwytliwe. W sumie nic nie zaskoczyło mnie szczególnie, były to typowe zadania. Pandemia i zdalne nauczanie nie wpłynęły na mnie bardzo, bo dużo się uczyłam w domu, ale trzeba przyznać że lekcje były jednak gorszej jakości. Matury w tym roku generalnie na pewno wypadną gorzej, tego jestem pewna.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*