22 maja Alicja Brzoskowska została odwołana z funkcji Dyrektora ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

Dlaczego odwołano Alicję Brzoskowską? Lista zarzutów jest długa

Odwołanie Alicji Brzoskowskiej z funkcji Dyrektora Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej wzbudziło bardzo dużo emocji. Co spowodowało taką decyzję wójta? Dlaczego zdecydowano się na niezwłoczne odwołanie dyrektorki? Lista zarzutów okazuje się być niespodziewanie długa.

22 maja Alicja Brzoskowska została odwołana z funkcji Dyrektora ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej
22 maja Alicja Brzoskowska została odwołana z funkcji Dyrektora ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej

22 maja odwołano Dyrektora Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej, Alicję Brzoskowską. Decyzja zapadła po zasięgnięciu pozytywnej opinii Pomorskiego Kuratora Oświaty. Lista zarzutów wobec odwołanej dyrektor placówki okazała się niespodziewanie długa, a problemy rozpoczęły się na długo przed protestem uczniów i nauczycieli. 

Wicedyrektor szkoły, Dorota Literska będzie pełniła obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia ogłoszonego niebawem konkursu. 

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia tego roku, w ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej odbył się strajk uczniów placówki. Protestowali, przeciwko zwolnieniu jednego z nauczycieli. Akcję wsparli także niektórzy z rodziców. Więcej o proteście można przeczytać TUTAJ. 

Tuż po proteście uczniów, odbyło się spotkanie wójta z rodzicami. W czasie całego spotkania podkreślali oni jego bardzo dobre kompetencje oraz poświęcenie dla dobra uczniów. Jednak jak tłumaczył włodarz gminy, redukcje etatów spowodowane są reformą edukacyjną. Placówka nie jest w stanie zapewnić dwójce nauczycieli historii wystarczającej liczby godzin. Więcej o spotkaniu z rodzicami TUTAJ. 

Nie wiemy jeszcze, jaka przyszłość czeka Mateusza Frąckiewicza w placówce, jednak wszystko wskazuje na to, że nadal będzie pracował w szkole.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*