50-letni mężczyzna chciał się zabić. W porę zainterweniował policjant

50-letni mężczyzna chciał się zabić. W porę zainterweniował policjant

Gdyby nie zaangażowanie dzielnicowego z Sierakowic, nie wiadomo jak potoczyłyby się dalej losy mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. 50-letni mieszkaniec pow. kartuskiego, oświadczył, że targnie się na swoje życie. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się temu zapobiec, a uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

W poniedziałek wieczorem dyżurny kartuskiej komendy odebrał zgłoszenie, że 50-letni mężczyzna zamknął się w pokoju i groził, że odbierze sobie życie. Pod wskazany adres natychmiast zadysponowano patrol policji.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Sierakowicach wspólnie z drugim funkcjonariuszem, po otwarciu drzwi do pokoju, w którym przebywał mężczyzna, zobaczyli go nieprzytomnego. Dzielnicowy nie czekając, udzielił mężczyźnie pomocy medycznej i przywrócił mu funkcje życiowe.

Reklamy

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji nie doszło do tragedii, a uratowany mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Po raz kolejny mundurowi udowodnili, że ludzkie życie jest dla nich największą wartością.

Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, w których trudno jest znaleźć rozwiązanie problemu. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu.

Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. możemy zajrzeć też na stronę internetową www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*