43. Jarmark Wdzydzki już w nadchodzący weekend

43. Jarmark Wdzydzki już w nadchodzący weekend

Jarmark Wdzydzki to największa na Kaszubach impreza folklorystyczna, która odbywa się w Muzeum we Wdzydzach. Tradycyjnie od 1973 r. dzieje się zawsze w trzecią sobotę i niedzielę lipca. Wydarzenie to skupia kilkanaście tysięcy odbiorców, wśród których są mieszkańcy Pomorza i turyści masowo przyjeżdżający tutaj na wakacje.

43-Jarmark-Wdzydzki-plakat-1

Zdjęcie 1 z 2

Fot.: Muzeum we Wdzydzach

Na terenie muzeum, zajmującym 22 ha, odbywają się występy regionalnych zespołów folklorystycznych, wiejskich teatrzyków i kabaretów, śpiewaków, chórów, gawędziarzy i muzyków, pokazy dawnych zawodów, wiejskich rzemiosł i tradycyjnych zajęć, a w klimacie stylowych wnętrz rozbrzmiewa muzyka dawnych wieków wykonywana na zabytkowych instrumentach.

Zobacz też: Światowy Zjazd Kaszubów 2016 we Wdzydzach [ZDJĘCIA]

Na jarmarku spotykają się twórcy ludowi, rękodzielnicy, rzemieślnicy i artyści, aby pokazać swój warsztat pracy, umiejętności i wyroby. Jak zawsze korzystają z muzealnych wnętrz jako tła do ekspozycji, a gotowych warsztatów, ich wyposażenia i narzędzi do prezentacji i pracy. W czasie imprezy wszelkie urządzenia domowe, gospodarskie i przemysłowe odgrywać będą swoje małe i duże zadania. Wyjątkowo też w świątecznej atmosferze smakują specjały licznych regionalnych kuchni, a rodzinne gry i zabawy ludowe oraz konkursy z nagrodami gwarantują wszystkim dobrą zabawę, miły nastrój i niezapomniane wrażenia.

Skomentuj: 43. Jarmark Wdzydzki już w nadchodzący weekend

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*