4-miesięczny Maciuś walczy o życie. Trwa zbiórka środków

4-miesięczny Maciuś walczy o życie. Trwa zbiórka środków

Ruszyła zbiórka pieniędzy na operację 4-miesięcznego Maciusia z Sulęczyna. Chłopiec urodził się z poważną wadą serca. Rodzice dziecka apelują o pomoc.

Maciuś ma 4 miesiące, lecz większość swojego dotychczasowego życia spędził w szpitalu. Rodzice obecnie mają go w domu, ale obserwują, jak bardzo się męczy, a jego serce słabnie z każdym dniem.

Przez wadę serca, złożoną z wielu nieprawidłowości, z którą 25 lipca urodził się chłopiec, nie przybiera on na wadze. Jak czytamy w opisie zbiórki, męczy się nawet jedzeniem, jest cały mokry z wysiłku.

Reklamy

-Maciuś przeszedł jedno cewnikowanie serca, przyjmuje leki i czeka na całkowitą korektę wady serca. Tu jednak pojawia się olbrzymi problem – dla polskich lekarzy wada jest zbyt skomplikowana. Rozkładają ręce, nie są w stanie nam pomóc – czytamy dalej. – Po wielu poszukiwaniach i konsultacjach udało nam się znaleźć ratunek w Genewie, gdzie tego typu operacje są wykonywane z sukcesem.

Operacja Maciusia jednak miałaby kosztować ponad milion złotych. To kwota, którą rodzice dziecka nie są w stanie zebrać sami, dlatego uruchomiona została zbiórka środków. Nie bądźmy obojętni – zachęcamy do wsparcia.

Zbiórkę wesprzeć można TUTAJ.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*