Żukowski Budżet Obywatelski: przygotowania do drugiej edycji

Żukowski Budżet Obywatelski był tematem spotkania z przedstawicielami osiedli miasta Żukowo. W jego trakcie podsumowano pierwszą edycję programu, omówiono program drugiej edycji oraz postulowane zmiany.

Żukowski Budżet Obywatelski cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Mieszkańcy Żukowa mieli okazję dopiero raz decydować o wydatkowaniu gminnych środków. Idea budżetu obywatelskiego przypadła im do gustu. Przewodniczący poszczególnych zarządów osiedli spotkali się w żukowskim magistracie, by podyskutować między innymi nad sposobem głosowania.

Żukowski Budżet Obywatelski II
fot.: UG Żukowo/Żukowski Budżet Obywatelski II

W I edycji głosy oddawać można było tylko za pomocą ankiet papierowych. Obecnie w przygotowaniu jest elektroniczny system, który umożliwi nie tylko głosowanie ale i zgłaszanie projektów. Obowiązywać będzie zarówno wersja elektroniczna jak i papierowa.

Zobacz także: Centrum Kultury Żukowo: budowa ruszy w kwietniu! [WIZUALIZACJE]

Żukowski Budżet Obywatelski I

Żukowski Budżet Obywatelski I wygrał projekt „Obszar Rekreacyjny Parkowa”. Obecnie trwa realizacja tego zadania, które polega na przygotowaniu drogi gruntowej łączącej żukowski Skate Park z ulicą Parkową do użytku rekreacyjnego. Powstanie tu ścieżka rekreacyjna z oświetleniem, ławkami i monitoringiem.

Żukowski Budżet Obywatelski II

Żukowski Budżet Obywatelski II wystartuje na przełomie maja i czerwca. Niebawem ogłoszony zostanie harmonogram, a szczegółowych informacji należy szukać na stronie internetowej www.zukowo.pl.

Skomentuj: Żukowski Budżet Obywatelski: przygotowania do drugiej edycji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*