Żukowo. Zamiast podwyżek opłat za śmieci pokrycie części kosztów z budżetu

Żukowo. Zamiast podwyżek opłat za śmieci pokrycie części kosztów z budżetu

Około 1,2 mln zł (ale nie więcej niż 1,5 mln zł) przeznaczonych zostanie z budżetu gminy Żukowo na pokrycie części kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi za 2021 rok. Brakująca kwota powinna pochodzić z opłat mieszkańców za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dzięki rozwiązaniu uda się uniknąć kolejnej podwyżki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Taka możliwość pojawiła się dzięki uchwale wprowadzonej na ostatniej sesji Rady Miejskiej na wniosek burmistrza Wojciecha Kankowskiego.

Skąd brakująca kwota? W ubiegłym roku od kwietnia znacznie wzrosły koszty za odbiór i zagospodarowanie odpadów od mieszkańców. Naturalnie przełożyło się to na podwyżki opłat dla mieszkańców, gdyż system „odpadowy” musi się sam finansować. W związku z tym niezbędne były podwyżki, te jednak wprowadzone zostały dopiero od lipca.

Reklamy

Dla osób w trudniejszej sytuacji ekonomicznej (emeryci z niskim dochodem i duże rodziny), wprowadzono też program osłonowy. Jednocześnie należy wspomnieć, że nowe opłaty przełożyły się na konieczność złożenia nowych deklaracji do Urzędu Gminy w Żukowie. Na chwilę obecną brakuję około 700 takich deklaracji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*