Uczniowie kartuskiego ZST na praktykach w niemieckim Duderstadt

Uczniowie kartuskiego ZST na praktykach w niemieckim Duderstadt

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach uczestniczyli w dwutygodniowym stażu zagranicznym w Duderstadt w ramach programu Erasmus+. Projekt powstał w kooperacji ze szkołą partnerską BBS Duderstadt, która zorganizowała pobyt młodzieży z Polski.

01

Zdjęcie 1 z 6

Uczniowie czterech kierunków technikum: technik budownictwa, technik elektryk, technik mechanik i technik mechatronik mieli możliwość pracowania w firmach niemieckich i zdobywania doświadczenia na tamtejszym rynku pracy. 20 chłopaków poza odbywaniem stażu miało okazję poznać kulturę i zwyczaje naszego zachodniego sąsiada. Zwiedzili Duderstadt, Getyngę oraz Muzeum Graniczne przedstawiające w ujęciu historycznym podział Niemiec po II wojnie światowej oraz strefy wpływów ustalone na konferencji w Poczdamie. Uczniowie obejrzeli również musical Personal Jesus na scenie Junges Theater w Getyndze ze wspaniałą muzyką lat 80 i 90–tych, m. in. Depeche Mode, The Cure, Madonny, Whitney Huston, Eminema, Billy’ego Idola, Chrisa Isaaka.

Młodzież ZST otrzymała wiele słów uznania i zadowolenia od pracodawców i nauczycieli niemieckich za dużą pracowitość, zaangażowanie oraz kulturę osobistą. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i zachęcamy kolejne grupy do udziału w następnym stażu we wrześniu.

Reklamy

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*