Zespół „Kaszubki” obchodził XV-lecie swojej działalności

Zespół „Kaszubki” obchodził XV-lecie swojej działalności

22 września chwaszczyński Zespół „Kaszubki” obchodził XV-lecie swojej działalności. Tego dnia odbył się również XVI Zjazd Kaszubskich Śpiewaków.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się od koncelebrowanej Mszy Św., której przewodniczył proboszcz tamtejszej parafii, ks. Piotr Gruba. O oprawę muzyczną Eucharystii zadbał Zespół „Kaszubki”, prowadzony przez Szymona Chylińskiego.

Oficjalnego otwarcia XVI Zjazdu Kaszubskich Śpiewaków dokonał Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, który korzystając z okazji życzył szanownym Jubilatkom dalszych pasm sukcesów, radości ze śpiewania i jeszcze wielu lat działalności.

Konferansjer wydarzenia Kazimierz Jastrzębski zapowiedział dziewięć zespołów spośród Rady Kaszubskich Chórów, które wzięły udział w wydarzeniu. Były to: Chór Mieszany „Dzwon Kaszubski” z Gdyni, Chór Męski „Harmonia” z Wejherowa, Cór Mieszany „Harmonia” z Żukowa, Chór Mieszany „Lutnia” z Luzina, Zespół Folklorystyczny „Nadolanie” z Nadola, Chór Kaszubski „Rumianie” z Rumi, Chór „Strzelenka” z Tuchomia, Towarzystwo Śpiewacze in. Jana Trepczyka z Wejherowa oraz Zespół „Kaszubki” z Chwaszczyna. Każdy z zespołów zaprezentował trzy utwory, za wyjątkiem Jubilatek, które przedstawiły sześć utworów.

Po zakończeniu przesłuchań przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń złożyli na ręce Danuty Jastrzębskiej życzenia i gratulacje z okazji Jubileuszu.

Po oficjalnej części, wszyscy obecni udali się do Strefy Kultury na ciepły posiłek, gdzie odbyła się dalsza część sobotniego spotkania. Obecni mieli okazję zwiedzenia wystawy poświęconej działalności Rady Kaszubskich Chórów, której kustoszem jest Izabela Bukowska.

Reklamy


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*