Koniec siedzenia w szkolnych ławkach, czas na wakacje! Zakończenie roku szkolnego w ZSZiO w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Koniec siedzenia w szkolnych ławkach, czas na wakacje! Zakończenie roku szkolnego w ZSZiO w Kartuzach [ZDJĘCIA]

Rok szkolny 2018/19 można oficjalnie uznać za zakończony. Uczniowie po raz ostatni przed wakacjami spotkali się na uroczystych akademiach z okazji zakończenia roku szkolnego. Nagrodzono najlepszych i wyróżniających się uczniów. Teraz przyszedł czas na wakacje.

[Not a valid template]4 961 144 uczniów i słuchaczy w całej Polsce rozpoczyna jutro wakacje. Dzisiaj w szkołach odbywały się akademie podsumowujące miniony rok szkolny. Nie zabrakło wyróżnień i nagród dla najlepszych uczniów, ale też kwiatów i upominków dla nauczycieli, wychowawców i dyrekcji. 

Zakończenie roku szkolnego na wzgórzu 2019 fot. P.CH. / zKaszub.info
Zakończenie roku szkolnego w szkole „na Wzgórzu” 2019 fot. P.CH. / zKaszub.info

Rok szkolny „na Wzgórzu” pod znakiem wyjazdów zagranicznych!

Dla Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, czyli popularnym „Wzgórzu” był to niezwykły rok szkolny. Od 10 lat w szkole „Na Wzgórzu” realizowane są projekty, które wychodzą poza granice naszego kraju. Podczas 10 lat współpracy około 365 uczniów odbyło praktyki zagraniczne. Projekty zrealizowano za łączną kwotę 812.180,04 euro.

12 marca odbyła się specjalna konferencja z tej okazji. Wtedy też podpisano umowy partnerskie z Wyższą Szkołą Administracji i Biznesu oraz z firmą AutoMiras.  W ramach współpracy ze szkołą wyższą, uczniów czekają m.in. wyjazdy na specjalne organizowane wykłady na uczelni, ale prelekcje w Kartuzach, bowiem wykładowcy także odwiedzać będą kartuską szkołę. Natomiast w ramach współpracy z firmą AutoMiras na podopiecznych kartuskiego „Wzgórza” organizowane będą staże i praktyki.

CZYTAJ TEŻ: O nauczaniu nie znającym granic… Magdalena Fryt o edukacyjnych projektach międzynarodowych [WYWIAD]

To był także rok wielu wyjazdów edukacyjnych zagranicę. Uczniowie spędzili m.in. czas na praktykach w Irlandii, wyjechali do Stanów Zjednoczonych, a w ostatnim czasie wyjechali na wymianę do niemieckiego miasta Duderstandt, partnerskiej gminy dla gminy Kartuzy. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*