Zaginął podczas zwiedzania „zamku” w Łapalicach. Wcześniej spożywał alkohol

Zaginął podczas zwiedzania „zamku” w Łapalicach. Wcześniej spożywał alkohol

Kartuscy policjanci każdego dnia patrolują teren przyległy do niedokończonej budowy zamku w Łapalicach (gm. Kartuzy), który wciąż pozostaje w centrum zainteresowania turystów. Mundurowi przypominają, że „zamek” jest niedokończoną budową, na której wejście jest kategoryczny zakaz. Wczoraj kartuscy policjanci prowadzili poszukiwania za zaginionym w tym miejscu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach każdego dnia podczas swojej służby patrolują teren przyległy do zamku w Łapalicach (gm. Kartuzy). Wczoraj po godzinie 17 oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że w Łapalicach podczas zwiedzania miał zgubić się 20-letni mężczyzna. Natychmiast w to miejsce zadysponowano patrole policji, przewodnika z psem tropiącym oraz zastępy straży pożarnej.

Po godzinie 18 funkcjonariusze z Chmielna zauważyli spacerującego mężczyznę, którego wygląd pasował do opisu osoby zaginionej. Mundurowi wylegitymowali spacerowicza czym potwierdzili, że to 20-latek, który zaginął podczas zwiedzania „zamku”. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu, nie wymagał pomocy medycznej. 20-latka policjanci przekazali rodzinie.

Reklamy

Zobacz również: Łapalice. Zamek będzie zalegalizowany – co to oznacza?

Przypominamy, że „zamek” w Łapalicach to niedokończona budowa, na której wejście obowiązuje kategoryczny zakaz. Pod koniec 2021 roku na terenie budynku doszło do wypadku, podczas którego dwóch 15-latków wpadło do szybu windy o głębokości ponad siedmiu metrów. Obaj z obrażeniami ciała, zostali przewiezieni do szpitala. Mimo tego tragicznego zdarzenia, miejsce to w dalszym ciągu przyciąga turystów. Oprócz niebezpieczeństwa jakie wiąże się z wejściem na teren „zamku” osoby przyjeżdżające nie stosują się do znaków zakazu jakie obowiązują w rejonie budowy.

Droga dojazdowa objęta jest zakazem ruchu, który przedstawia znak B-1. Dodatkowo pod samą bramą widnieje znak B-36, który oznacza zakaz zatrzymywania się. Osoby zwiedzające budowę swoimi samochodami blokują wjazd oraz przejazd okolicznym mieszkańcom. Od początku tego roku policjanci wielokrotnie interweniowali w rejonie budowy w Łapalicach, w związku z niestosowaniem się do znaków zakazu.

Interwencje kończyły się pouczeniami, mandatami, ale również wnioskami o ukaranie do sądu. Wczoraj także mundurowi interweniowali i ukarali trzy osoby mandatami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*