XVIII Otwarty Szachowy Turniej Kopernikowski w Kartuzach

12 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbędzie się XVIII Otwarty Szachowy Turniej Kopernikowski. Zawody organizują Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Copernicus” oraz SP nr 2 w Kartuzach.

Fot.: pixabay.com
XVIII Otwarty Szachowy Turniej Kopernikowski zostanie uroczyście otwarty w sobotę, 12 marca o godz. 10.  Tempo gry organizator określił na 15 minut na zawodnika. W ramach zawodów odbędzie się kilka turniejów (turniej A – zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi, turniej B – zawodnicy z rocznika 2002 i młodsi, turniej C – zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi, turniej D – zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi, turniej E – zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi.

Zobacz też: Mistrzostwa Polski Seniorów w Kickboxingu Kick-ligh: medale gotowe

Zawody rozegrane zostaną systemem szwajcarski na dystansie 7 rund. Zgłoszenia przyjmowane będą  w dniu zawodów, 5 marca 2016 roku od godziny 9:00 do 9:45. Zawodnicy, którzy zgłoszą się po tym terminie, rozpoczną grę od drugiej rundy. Prawo startu w XVIII Otwartym Szachowy Turnieju Kopernikowskim w Kartuzach przysługuje wszystkim zawodnikom bez względu na posiadaną kategorię szachową.

Udział zawodników w turnieju można również zgłaszać do 04.03.2016 r. do godziny 12:00 pocztą elektroniczną sp2mk@poczta.onet.pl (uczestnictwo należy potwierdzić w dniu turnieju do godziny 9:30). Wpisowe wynosi 10 złotych od uczestnika i zostanie w całości przeznaczone na nagrody. Zwolnieni z opłaty są uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach są zwolnieni z wpisowego.
Puchary otrzymają zdobywcy  1 miejsce w każdej grupie wiekowej (podział na chłopców i dziewczęta), a dyplomy 
15 pierwszych graczy w każdej grupie wiekowej (podział na chłopców i dziewczęta). Będą też nagrody rzeczowe. Te trafią się szachistom, którzy zajmą pierwszych 5 miejsc.

Skomentuj: XVIII Otwarty Szachowy Turniej Kopernikowski w Kartuzach

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*