Wypożyczenie samochodu w Gdańsku – o czym należy pamiętać?

Wypożyczenie samochodu w Gdańsku – o czym należy pamiętać?

Wybierając się w podróż służbową, czy na wakacje do Gdańska, wynajęcie samochodu może okazać się doskonałym rozwiązaniem. W Trójmieście z łatwością można wypożyczyć pojazd. O czym warto wiedzieć, zanim udamy się do wypożyczalni?

Wypożyczenie samochodu w Gdańsku – o czym należy pamiętać?

Warunki wypożyczenia samochodu

W Trójmieście istnieje wiele wypożyczalni, dlatego oferty są konkurencyjne. Podstawowe zasady wynajmu auta wszędzie są podobne. Pozyskanie pojazdu na czas poniżej 30 dni to wynajem krótkoterminowy. W większości firm wymagane jest ukończenie przez kierowcę 21 lat, a także posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdów od minimum roku. Potrzebne jest prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport. W wielu miejscach konieczne jest posiadanie karty kredytowej, na której blokowane są środki na kaucję i pobierana opłata. Wysokość kaucji uzależniona jest od wypożyczalni i rodzaju samochodu. W carfree.pl nie ma takiego wymogu, a opłaty za wynajem można dokonać przelewem tradycyjnym, za pomocą portalu „Przelewy 24” lub kartą kredytową przy odbiorze.

Odbiór samochodu

Odbierając samochód, należy uważnie zapoznać się z umową oraz sprawdzić stan techniczny pojazdu przed podpisaniem protokołu odbioru. Jeżeli stwierdzimy jakieś usterki lub wady, musimy je koniecznie zgłosić. Warto także zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Zatankowane auto zostaje podstawione na lotnisko lub inne, wskazane przez klienta miejsce. Za dodatkową opłata można skorzystać z wyposażenia dodatkowego, jak np. fotelik dziecięcy czy GPS.

O czym nie wolno zapominać?

Jeżeli planujemy wyjazd zagraniczny, należy zgłosić ten fakt w wypożyczalni. Brak jej zgody oznacza złamanie umowy wynajmu. Przed zwrotem auta powinno zostać one wysprzątane i zatankowane do pełna – tak, by jego stan był identyczny jak w momencie odbioru (konieczność skorzystania przez wypożyczalnię z myjni sprawi, że doliczona zostanie opłata dodatkowa). Więcej informacji na ten temat dostarczy artykuł: „Poradnik wypożyczania samochodu z lotniska w Gdańsku”.

Rozwój branży i duża konkurencja sprawiają, że wypożyczenie auta dostępne jest na każdą kieszeń. To komfort i swoboda podróżowania. Dla osób przylatujących samolotem do Gdańska, podstawienie wybranego modelu samochodu na lotnisko jest standardem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*