Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak przygotować swój samochód!

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak przygotować swój samochód!

Stacja Kontroli Pojazdów „Europak” w Dzierżążnie przedstawia poradnik, dotyczący tego, w jaki sposób przygotować samochód na wyjazd na długi weekend!

Po pierwsze – termin ważności przeglądu rejestracyjnego i ubezpieczenia

Otwórz dowód rejestracyjny Twojego samochodu i sprawdź, do kiedy są ważne jego badania techniczne. Jeśli skończyła się ich ważność, bądź też upływa podczas planowanego urlopu, koniecznie odwiedź najbliższą stację kontroli pojazdów przed wyjazdem. Zastanawiasz się, na której Stacji Kontroli Pojazdów w okolicy Kartuz zrobić przegląd? Wybierz tę, która została najlepiej oceniona przez klientów – znajduje się w Dzierżążnie, przy drodze wojewódzkiej, na ulicy Kartuskiej 10A. Na miejscu nasi eksperci sprawdzą między innymi: skuteczność działania hamulców, stan układu kierowniczego i zawieszenia, skuteczność oświetlenia oraz stan ogumienia.

Reklamy

U nas nie trzeba umawiać się na przegląd – wystarczy przyjechać!

Bez problemu zapłacisz także kartą. Chociaż w ostatnim czasie dni są coraz dłuższe, to wciąż warto pamiętać o prawidłowym ustawieniu świateł – na naszych stacjach zrobisz to całkowicie darmowo! Chcesz dowiedzieć się ile będzie kosztować przegląd Twojego samochodu? Przeczytaj ten tekst!

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek:

7.00-21.00

sobota:

7.00-15.00

Co należy sprawdzić samemu przed wyjazdem?

Poziom oleju – Kontrola i uzupełnienie poziomu oleju to absolutne minimum, które trzeba wykonać przed wyjazdem w dłuższą podróż. Nie ma znaczenia, czy samochód jest zupełnie nowy, czy już nieco starszy – poziom oleju musi być zawsze prawidłowy.

Przy okazji warto przyjrzeć się poziomom innych płynów eksploatacyjnych – do spryskiwaczy, hamulcowego oraz chłodniczego.

Niezbędne wyposażenie – Trójkąt ostrzegawczy i gaśnica są obowiązkowym wyposażeniem samochodu w Polsce. Zawsze warto także doposażyć auto w porządną apteczkę, kamizelki odblaskowe, linkę holowniczą i przewody rozruchowe.

Komfort podróży – Sprawdzenie wycieraczek i szyb. Należy sprawdzić, czy pióra nie są wyszczerbione i popękane. Jeśli tak, wycieraczki należy wymienić. Brudna szyba czy też reflektory pogarszają komfort i bezpieczeństwo podróży – chcesz umyć samochód? Zapraszamy na jedną z naszych myjni!

Oświetlenie – Należy sprawdzić sprawność reflektorów, a jeśli będzie to konieczne, zmienić żarówki na mocniejsze. Konieczne jest również prawidłowe ustawienie świateł tak, żeby nie oślepiać pozostałych użytkowników ruchu.

Wentylacja – Zanieczyszczenie kanałów wentylacyjnych zmniejsza ich drożność i skutkuje niesprawnym działaniem nawiewów i klimatyzacji. Dobrym pomysłem jest odkurzenie kanałów, a także wylotów we wnętrzu auta, przeczyszczenie i wysuszenie filtrów pyłkowych. Warto też pomyśleć o wyczyszczeniu układu klimatyzacji.

Sprawdź nasze pozostałe Stacje Kontroli Pojazdów:

– Stężyca, ulica Reja 7

– Gdańsk Morena, ulica Potokowa 2

– Gdańsk Orunia, ulica Fieldorfa 25

– Gdańsk Osowa, ulica Barniewicka 46

– Gdynia Karwiny, ulica Wielkopolska 393

– Gdynia Obłuże, ulica Dąbka 220

– Kosakowo, ulica Niezapominajki 2

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*