Wychowanek Cartusii z wysokim poziomem sportowym. Zadebiutował w reprezentacji Polski

Wychowanek Cartusii z wysokim poziomem sportowym. Zadebiutował w reprezentacji Polski

GKS Cartusia Kartuzy może cieszyć się z kolejnego wychowanka, który w seniorach dotarł do bardzo wysokiego poziomu sportowego – zadebiutował w reprezentacji Polski 9 maja w meczu ze Słowacją (bardzo dobry występ, 2 bramki oraz 10 asyst), by 3 dni później wywalczyć z kadrą awans na Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej 2025.

Maciej Papina (2001) przez 9 lat był uczniem SP5 Kartuzy (Zespół Szkół Ogólnokształcących 2 Kartuzy) i tam w klasie sportowej osiągał wraz z kolegami bardzo wysokie wyniki sportowe.

Będąc uczniem klasy sportowej wychowanek Cartusii zdobywał corocznie medale wojewódzkie w rozgrywkach klubowych jak i szkolnych. Wielokrotnie zostawał wyróżniony indywidualnie na turniejach ogólnopolskich, gdzie zazwyczaj zawodnicy Cartusii wracali z medalami i zwycięstwami.

Reklamy

W klubowych rozgrywkach jego największe sukcesy krajowe to 1/2 finału Mistrzostw Polski Młodzików, a w szkolnych finałach krajowych zajęcie 6 miejsca. Obecnie Maciej jest środkowym rozgrywającym klubu superligi Energa Wybrzeże Gdańsk.

Maciej jest kolejnym wychowankiem sekcji piłki ręcznej GKS Cartusii Kartuzy który gra w seniorskiej reprezentacji Polski. Po dwumeczu ze Słowacją rozpisują się o nim media krajowe – sport.tvp, sportowefakty, handballnews i inne. Blisko reprezentacji jest też Patryk Grzenkowicz (1999), który już był w szerokiej kadrze seniorów.

-Przez 9 lat miałem przyjemność być ich trenerem w szkole oraz w klubie – puentuje Krzysztof Król.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*