Podwójny jubileuszu kartuskiego „Wybika” [ZDJĘCIA]

Podwójny jubileuszu kartuskiego „Wybika” [ZDJĘCIA]

Piątek jest dniem wyjątkowym dla tzw. „Szkoły na Wybiku”. Była to okazja do świętowania 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 oraz 20-lecia II Liceum Ogólnokształcącego.

wybik jubileusz 2018

Obchody jubileuszu „Wybika” rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Wojciecha. Kolejna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej szkoły. Pojawiła się na niej cała społeczność szkolna, absolwenci, władze samorządowe oraz zaproszeni goście. Nie zabrakło wielu życzeń oraz podziękowań.

Dekady historii „Szkoły na Wybiku”

W czasie uroczystości została przedstawiona zgromadzonym historia powstania szkoły. W ciągu trzech dekad istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 oraz 20 tak II Liceum Ogólnokształcącego, mury szkoły opuściły setki absolwentów. Każdy z nich budował bogatą historię obu placówek.

Reklamy

– Szkoła, która dziś obchodzi swoje święto jest świadkiem historii pisanej przez nas wszystkich – uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a także przyjaciół i rodziców. Każdy zostawił cząstkę życia w murach tej szkoły, na zawsze zostanie ślad po naszych radościach, smutkach, nadziejach i marzeniach. Zostawiamy swój uśmiech i gniew. Radość sukcesu i smutek po porażce. Zostawiamy cząstkę siebie – mówiła Dyrektor Maria Wenta-Barlak. – Patrząc z perspektywy upływającego czasu można stwierdzić, że działalność pedagogiczno-wychowawcza szkoły została uwieńczona wieloma sukcesami uczniów. Otrzymaliśmy liczne wyróżnienia. Wychowankowie, którzy już nas opuścili i będę opuszczać mury naszej szkoły niejednokrotnie napawali nas dumą. Dziś są największą nagrodą, jaką otrzymuje nasza szkoła.wybik jubileusz 2018

Liczne słowa uznania i najlepszych życzeń społeczność szkolna usłyszała m.in. ze strony władz gminy Kartuzy, kuratorium, biskupa diecezjalnego ks. Ryszarda Kasyny i wielu innych. Nagrody i gratulacje z rąk Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego odebrali nauczycieli placówki.

Zebrani goście mieli okazję podziwiać niezwykły program artystyczny, przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Silnie została podkreślona również 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Ucznioiwe śpiewali, tańczyli, grali i recytowali. W widowisko zaangażowali się uczniowie zarówno Szkoły Podstawowej nr 5, jak i II Liceum Ogólnokształcącego.

Dokładnie 1 września 1988 roku – czyli nieco ponad 30 lat temu – w mury kartuskiej „piątki” zawitali pierwsi uczniowie. Ówczesnym dyrektorem placówki był Bogdan Zieliński. Cztery lata później, stanowisko to przejęła obecna dyrektor, Maria Wenta-Barlak. W latach 2010-2016 funkcję tę sprawowała Anna Okroj. 1 września 1998 roku przez Akt Założycielski, powołano do życia II Liceum Ogólnokształcące.

19102018_jubileusz_wybika (1)

Zdjęcie 1 z 81

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*