Wraz z nowym rokiem zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji w gminie Żukowo

Wraz z nowym rokiem zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji w gminie Żukowo

2 nowe linie minibusowe już od 1 stycznia 2024 roku będą obowiązywać w ramach komunikacji publicznej gminy Żukowo. Na jakich trasach będą kursować?

Drodzy Mieszkańcy Gminy Żukowo!

Zaaplikowaliśmy o dopłatę do uruchomionej komunikacji gminnej z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na lata 2024-2033 i udało się – pozyskaliśmy rekordową sumę 12,029 mln zł! Umożliwi to nam kontynuowanie gminnej oferty przewozowej.

Od 1 stycznia 2024 r., na wniosek przedstawicieli mieszkańców Chwaszczyna, zmieniają się zasady obsługi tej miejscowości.

Wprowadzone zostają dwie nowe linie minibusowe:

Z10, na trasie Gdynia Rdestowa – Chwaszczyno Bojańska – Chwaszczyno Szkoła, z wybranymi kursami do przystanku Chwaszczyno Żwirowa;

Z12, na trasie Chwaszczyno Szkoła – Kaszubska Droga (wybrane kursy ul. Świerkową) – Gdańsk Osowa PKM.

Rozkłady jazdy obu tych linii dostosowane zostały do godzin rozpoczęcia i zakończenia zajęć w szkole w Chwaszczynie. Ponadto rozkład jazdy linii Z12 dostosowano do rozkładu jazdy pociągów PKM na stacji Gdańsk Osowa. W miarę możliwości zapewniono też przesiadki pomiędzy autobusami linii Z10 i Z12, aby można było skorzystać z łączonej relacji Chwaszczyno Rewerenda – Gdańsk Osowa PKM.

Na linii Z12 kursy ul. Świerkową wykonywane są tylko w dostosowaniu do potrzeb szkoły i tylko w dni nauki szkolnej.

Z uwagi na uruchomienie linii Z10 i Z12 likwidacji ulega linia Z01, natomiast linia Z29 zmienia oznaczenie na Z13 i wykonywane będą na niej tylko kursy dojazdowe na odcinku Chwaszczyno – Żukowo.

Do obsługi linii Z02, ze względu na dużą liczbę pasażerów, w godzinach szczytów przewozowych już na stałe wprowadzamy większy autobus. Dodajemy też jedną parę kursów w godzinach wieczornych. Rozkłady jazdy linii Z02 i Z11 dopasowujemy do nowego rozkładu kolejowego.

Do końca 2024 r. przedłużamy bezpłatny charakter linii Z02.

Od 1 stycznia 2024 r. wprowadzamy dla mieszkańców istotne udogodnienie taryfowe – na liniach: Z10, Z11 i Z12 (dowożących do PKM) obowiązują na zasadzie honorowania wszystkie bilety 24-godzinne Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej oraz bilety miesięczne „Na cały obszar MZKZG”, czyli ważne na liniach: ZTM w Gdańsku i ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo, SKM i POLREGIO. Taki bilet kosztuje 270 zł (normalny). Dzięki temu osoby przesiadające się na pociągi (lub autobusy komunikacji miejskiej) nie muszą dodatkowo płacić za przejazd komunikacją gminną.

Zapraszam do przejazdów naszą komunikacją.

Wojciech Kankowski

Burmistrz Gminy Żukowo

Z rozkładem jazdy komunikacji publicznej w gminie Żukowo, obowiązującym od 1 stycznia 2024 roku, zapoznać można się TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*