Wojciech Sankiewicz: 5 elementów, które mają wpływ na Twoją sylwetkę

Wojciech Sankiewicz: 5 elementów, które mają wpływ na Twoją sylwetkę

Cześć! Zaczęła się wiosna, więc zKaszub.info, mając dość cukierkowego, tabloidowego „bullshitu” poprosiło mnie, abym napisał kilka słów prawdy o zdrowym, aktywnym trybie życia. Nazywam się Wojciech Sankiewicz, jestem dietetykiem, trenerem personalnym i na łamach cyklu artykułów postaram się wytłumaczyć Tobie jak w prosty, przyjemny i skuteczny sposób zmienić swoje nawyki, aby zacząć prowadzić zdrowszy styl życia.

Jeśli masz delikatną nadwagę, której chciałbyś się pozbyć, jeśli dzień w dzień irytuje Ciebie Twoje zmęczenie i brak motywacji do działania, jeśli pociąg seksualny już dawno Tobie odjechał, te artykuły będą mogły wnieść realną wartość do Twojego życia. Musisz tylko chcieć coś zmienić.

Teraz przedstawię 5 kluczowych elementów, które mają największy wpływ na twoją sylwetkę, zdrowie i samopoczucie, a w przyszłości każdy z nich rozbiorę na czynniki pierwsze, aby dać Tobie praktyczne porady, których wdrożenie w życie zagwarantuje wymierne rezultaty.

Dieta – Jeśli Twoja dieta opiera się na jedzeniu byle czego, to jeden zdrowy posiłek nie zmieni Twojego życia. Jeśli Twoja dieta opiera się na monitorowaniu tego co jesz i wybieraniu zdrowych produktów, to jeden badziewny posiłek nie zmieni Twojego życia. Twoje życie zmieni zrozumienie istoty, czymże w praktyce zdrowa dieta jest.

Suplementacja – Jeśli myślisz, że jedząc lśniące, błyszczące, idealnie wyglądające warzywka z marketu dostarczysz do organizmu wszystko co niezbędne, jesteś w błędzie. Jeśli myślisz, że kupując pakiet suplementów od Twojego ulubionego fit-celebryty dostarczysz do organizmu co niezbędne, jesteś w błędzie. Mamy XXI wiek… jakość jedzenia jest kiepska, a ilość dostępnych na rynku suplementów jest przerażająca. Trudno się w tym odnaleźć. Na szczęście podstawowa wiedza o dietetyce pozwoli Tobie w racjonalny sposób uzupełniać swoją zdrową dietę przydatnymi suplementami.

Aktywność fizyczna – już w starożytnej Grecji wiedzieli, że aktywność fizyczna jest kluczem do utrzymania pełni zdrowia. Niestety… dwa i pół tysiąca lat minęło i ludzkość zdążyła o tym zapomnieć. Dlatego przypominam. Na prawdę, uwierz mi… na pierwsze piętro wejdziesz szybciej po schodach niż jadąc windą.

Sen – Kiedy zaczynałem pracę jako dietetyk nie spodziewałem się, że najtrudniejszym dla mnie zadaniem będzie przekonać podopiecznego, żeby spał. Żadna kawa, żadne suplementy, żadne magiczne sposoby regeneracji nie zastąpią snu. Ktoś mi powie, że sen jest dla słabych, a ja Ci powiem, że słaby jest ten, kto nie śpi.

Odpoczynek – pędząc do mety w tym wyścigu szczurów zatraciliśmy umiejętność odpoczywania. Chwila czasu tylko dla siebie, chwila zabawy, chwila sensownego wypoczynku da Ci zdecydowanie więcej korzyści, niż kolejne nadgodziny w pracy. Odpoczywać można w różny sposób ale pamiętaj, że tak jak „musisz” chodzić do pracy, tak też musisz odpoczywać.

Jeśli interesuje Ciebie szeroko pojęty zdrowy styl życia, jeśli chcesz coś w swoim życiu zmienić, jeśli szukasz praktycznych wskazówek, zamiast kolejnych magicznych metod to obserwuj zKaszub.info, na którym regularnie będą pojawiać się ciekawe artykuły. Ponadto zapraszam na mój profil na Facebooku, na którym również znajdziesz mnóstwo ciekawostek, poradników i innych interesujących treści.

Jeden Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*