Węsiory. Ktoś podciął przydrożne drzewo?  Policja bada sprawę – AKTUALIZACJA

Węsiory. Ktoś podciął przydrożne drzewo? Policja bada sprawę – AKTUALIZACJA

Do kolejnej w ostatnim czasie niebezpiecznej sytuacji, związanej najpewniej z naciętym przydrożnym drzewem, doszło wczoraj wieczorem w Węsiorach (gm. Sierakowice). Sprawę bada policja. Kto, a przede wszystkim po co podcina drzewa przy drogach?

Do zdarzenia, związanego z naciętym drzewem przy drodze, doszło już niespełna miesiąc temu na trasie Puzdrowo – Gowidlino (gm. Sierakowice). Policja potraktowała to jako zniszczenie mienia i podjęła działania, zmierzające do ustalenia sprawcy.

Wczoraj zaś około godz. 20.20 w Węsiorach (gm. Sulęczyno) samochód osobowy uderzył w powalone na drodze drzewo. Jak mówi Marek Szwaba z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, okoliczności zdarzenia ustala policja, jednak niewykluczone że to drzewo również zostało nacięte.

Reklamy

Na szczęście we wczorajszym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W związku z prawdopodobnie podciętym drzewem nasuwa się jednak jedno pytanie – kto i po co to robi?

Zobacz również: Ktoś naciął drzewa przy drodze. Szuka go policja

AKTUALIZACJA – Jak podaje kartuska policja, wczoraj po godz. 20 dyżurny kartuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że kierowca samochodu wjechał w drzewo. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe.

Policjanci wstępnie ustalili, że 39-letni kierowca skody wjechał w przydrożne drzewo, które w wyniku silnego wiatru złamało się i przewróciło na jezdnię. Policjanci nie wykluczają, że mogło dojść do jego wcześniejszego nacięcia.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Mundurowi sporządzili dokumentację fotograficzną oraz oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu. W sprawie podcięcia przydrożnych drzew, kartuscy policjanci prowadzą postępowanie w kierunku spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Policjanci sprawdzają wszystkie zdobyte informacje, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawców. Osoby mające jakiekolwiek informacje na temat podcinania pni drzew proszone są o kontakt z policją pod nr 47 742 22 22 lub 112.

Apelujemy również do kierowców, których wideorejestratory zarejestrowały sprawców. Informacje można przekazać anonimowo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*