mat. organozatora

Weekend na Kaszubach: koncerty, festyny, zawody [ZAPOWIEDZI]

Weekend na Kaszubach, jak niemal zawsze, zapowiada się ciekawie. Będą koncerty, festyny, zawody, rekonstrukcje bitew itp. Warto zajrzeć do Bytowa, Pucka, Kościerzyny, Żukowa, Chmielna i Kartuz. Oj, będzie się działo!

weekend_kaszuby_001

Zdjęcie 1 z 11

mat. organizatorów

TURNIEJ RYCERSKI W BYTOWIE

W sobotę warto zajrzeć do Bytowa. Tam odbędzie się turniej rycerski. W programie między innymi: walki na miecz półtoraroczny, miecz krótki i tarczę, zmagania łuczników, „turniej par mieszanych w sobie zakochanych”,
prezentacje tańców dawnych, koncert muzyki dawnej oraz inscenizacja bitwy pomiędzy wojskami krzyżackimi, a wojskami polsko-pomorko-husyckimi – epizod z wojny 1433 roku.

Zobacz też: Bieg św. Dominika atrakcją jarmarku!

LOTNICZY PUCK 2016

Miłośnikom wojska i rekonstrukcji wydarzeń historycznych polecamy również weekendowy wypad do Pucka, gdzie odbywać się będzie festiwal historyczny. A w jego trakcie zobaczyć będzie można rekonstrukcje walk z września 1939 roku , paradę pojazdów wojskowych i kilka dioram historycznych. Główne wydarzenia odbędą się w sobotę. 

Reklamy

FESTIWAL TRADYCJI KASZUBSKICH

Podróżując w weekend po Kaszubach nie tylko warto, ale trzeba wjechać do Chmielna, gdzie w sobotę odbędzie się Festiwal Tradycji Kaszubskich, w trakcie którego odbędą się XIV Mistrzostwa Polski w Zażywaniu Tabaki. Publiczność bawić będą Trzeci Oddech Kaczuchy, Paweł Miecznikowski, grupa Efekt oraz zespół Long Play. 

KARTUZY TRIATHLON MTB rozpocznie się w sobotę o 12. Dorośli rywalizować będą w triathlonie, a dzieciaki w duathlonie. Zawodnicy będą musieli przepłynąć 750 m, przejechać na rowerze 20 km  oraz przebiec 5 km. Nieco później niż zwykle bo o godz.  16. 20 rozpoczną się biegi dziecięce towarzyszące zawodom Pętla „Tuszkowska Matka” w Lipuszu! 

Skomentuj: Weekend na Kaszubach: koncerty, festyny, zawody [ZAPOWIEDZI]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*