Weekend na Kaszubach. Co nas czeka? [ZAPOWIEDŹ]

Weekend na Kaszubach można spędzić na wiele sposobów. Przyszły weekend obfituje w masę wydarzeń, jest więc z czego wybierać.Będą koncerty,obchody,zloty i festyny. Zebraliśmy dla was najciekawsze propozycje z powiatu kartuskiego i nie tylko. Sprawdź propozycje!

Weekend na Kaszubach
fot. archiwum/ Weekend na Kaszubach

Weekend na Kaszubach – aktywnie:

Aktywna rozrywka w sobotę 27 maja czeka w Studzienicach. Rajd na orientację ma tam dwie odsłony: dzienną i nocną. Program i szczegóły: Rajd z Kompasem w Studzienicach.

Cykliści będą mogli przyjrzeć się lepiej Trójmiejskiemu Parkowi Krajobrazowemu w trakcie Vienna Life Maraton. Rajd pełen wzniesień wśród bukowych lasów na pewno przypadnie do gustu miłośnikom rowerowych przejażdżek.

Luzino rozbiega się w sobotę. Tam impreza głównie dla młodych lekkoatletów. Biegi im. Jurka Tarnowskiego wystartują w 3 kategoriach. 

Dla dorosłych również przygotowano ciekawe zawody w Luzinie. Już 27 maja wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się z dystansem 15-kilometrowym w trakcie Kaszubskiej Piętnastki.

W Gniewinie z kolei prawdziwa gratka dla triathlonistów. Dwudniowa impreza dla najwytrwalszych wyczynowców rozpocznie się w sobotę i potrwa cały weekend. 3 trasy Ironman + 2 sztafety już w trakcie Triahlon Energy #1 Gniewino 2017.

Biegacze mogą w ten weekend przygotować się na prawdziwą ucztę, bowiem jest z czego wybierać. Wielokrotny mistrz Polski Leszek Zblewski zaprasza na IX Biegi uliczne pamięci Jana Pawła II w Skorzewie.

Weekend na Kaszubach – muzycznie:

Fanom muzyki na pewno spodoba się wiadomość że w jednym miejscu będzie okazja posłuchać m.in.: Grzegorza Hyży, Eweliny Lisowskiej, Bednarka i Margaret. Pełna lista gwiazd tutaj: Polsat Super Hit Festiwal 2017.

Weekend na Kaszubach – dla dzieci:

Kaszubski folklor zostanie uczczony już po raz 46 w trakcie konkursu Rodnô Mòwa w Chmielnie. Uczestnicy będą recytować znakomite teksty w języku kaszubskim. Finał konkursu w sobotę rano, w niedzielę zaś ogłoszenie wyników. 

Jako że zbliżamy się do Dnia Dziecka, weekend przyniesie dużo atrakcji dla najmłodszych. W Kartuzach pierwszą z propozycji jest Piknik Wędkarski na Wyspie Łabędziej. Oprócz zawodów odbędą się tam konkursy, pokazy i występ kapeli Kaszubskiej.

Bezpłatne kino w Żukowie tym razem otwiera swoje drzwi dzieciom. W sobotę będzie tam można obejrzeć np. film Liga Sprawiedliwości: Mrok. Wstęp bezpłatny, a przygotowano aż 3 seanse.

Reda także zaprasza dzieci na wspólne świętowanie. Zabawy na dmuchańcach, konkursy z nagrodami i wiele innych czeka na najmłodszych z okazji Eko Dnia Dziecka w Redzie.

Piękny podniebny pokaz w niedzielne przedpołudnie na Wyspie Sobieszewskiej. Karnawał puszczania latawców dopełnią konkursy, quizy, warsztaty i zabawy dla całej rodziny.

Niedziela w Żukowie – Festyn Integracyjny „Jesteśmy wśród was” odbędzie się w niedzielę. Nad jeziorkiem na dzieci będzie czekać masa atrakcji, a na koniec festynu wystąpi Majka Jeżowska. Malowanie twarzy, skręcanie baloników, a także kiermasz rękodzieła wychowanków SOSW to tylko początek długiej listy zapowiadanych atrakcji.

Święto dzieci ale i rodzin zastępczych w niedzielę w Kartuzach. Wspólna zabawa odbędzie się w Parku Solidarności, gdzie na przybyłych czekać będzie wesołe miasteczko, animacje teatralne i wiele innych. Start o 16.00.

Zobacz także: Mariusz Pudzianowski mówi o swojej karierze wojownika i siłacza [WIDEO]

Weekend na Kaszubach – jednośladem:

Na początek mamy propozycje dla prawdziwych miłośników jednośladów. Na półwyspie Helskim specjalnie dla motocyklistów zagra Sebastian Riedel z zespołem Cree. Zlot Road to HEL(L) już od piątku 26 maja.

Święto motocyklistów także w Kościerzynie. Moto Sacrum czyli święcenie motocykli przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin rozpocznie się tam o 11.00.

Weekend na Kaszubach – inne:

Jeśli szukacie spokojniejszych wydarzeń, może okazji do refleksji i modlitwy. W takim razie polecamy wybrać się na Odpust Kalwaryjski w Wielu. Czterodniowe wydarzenie zakończy się w niedziele o 14.00.

 

Wyprawa po generalskie epolety w sobotę w Będominie. W sobotni poranek rozpocznie się tam XII Rajd i konkurs z generałem Józefem Wybickim. Będą trasy rowerowe, piesze i nordic walking.

W Kartuzach nastąpi Nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej PSP. Uroczystość rozpocznie się pod komendą PSP, a później przeniesie się na kartuski rynek.

Skomentuj: Weekend na Kaszubach. Co nas czeka? [ZAPOWIEDŹ]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*