"Warto zapukać do drzwi"

„Warto zapukać do drzwi!” – za nami I edycja projektu [ZDJĘCIA]

„Warto zapukać do drzwi!” to projekt stworzony i realizowany przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”. W ciągu minionych miesięcy grupa wolontariuszy spotykała się z seniorami – rozmawiali, pomagali im i wspólnie brali udział w warsztatach. W piątkowy wieczór wspólnie podsumowali spędzony razem czas.

"Warto zapukać do drzwi"
„Warto zapukać do drzwi”

W piątkowy wieczór seniorzy, wolontariusze oraz przyjaciele projektu „Warto zapukać do drzwi!” Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP” spotkali w budynku GOKSiR w Chmielnie. Uroczystość była okazją do wręczenie drobnych upominków oraz wspólnej zabawy. W czasie spotkania zaproszeni uczestnicy oraz goście mogli obejrzeć m.in. zdjęcia z sesji zorganizowanej w ramach tego projektu.

„Warto zapukać do drzwi!” po raz pierwszy

Projekt „Warto zapukać do drzwi!” to nowy pomysł realizowany na terenie gminy Chmielno, przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON- STOP”, którego celem jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. Pomysłodawcy wierzą, że różne pokolenia potrafią odnaleźć wspólny język, a otwarcie się na drugą osobę może dać wiele radości obu stronom. W zamyśle projekt ma za zadanie edukować i zaszczepiać w młodzieży szacunek do osób starszych oraz zapobiegać izolacji społecznej seniorów.

Reklamy

Inicjatywa skierowana jest do osób doświadczonych, w zaawansowanym wieku. Osób samotnych, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, miło spędzić czas i porozmawiać z drugim człowiekiem.

Piątkowe spotkanie upłynęło w radosnej, rodzinnej atmosferze. Biorący udział w projekcie seniorzy, wolontariusze oraz przyjaciele projektu otrzymali drobne upominki. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia były również okazją dla wszystkich uczestników spotkania do podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń.

Miłą niespodzianką wieczoru była wizyta harcerzy z  sierakowickiej 10 Drużyny Starszoharcerskiej “Tajfuny” im. księdza Bernarda Łosińskiego. Przygotowane przez nich zabawy i gry umiliły gościom ten niezwykły wieczór.

Warto wspomnieć, że w ramach projektu „Warto zapukać do drzwi!” odbyły się także różne wydarzenia, mające na celu integrację seniorów i ich aktywizację. Wzięli oni udział w m.in. warsztatach fotograficznych pod okiem Aleksandry Robak oraz wspólnym seansie filmu „Zimna Wojna” w Kinie za Rogiem w Chmielnie. 

I edycja projektu została zrealizowana dzięki dotacjom z Gminy Chmielno. 

03122018_seniorzy (1)

Zdjęcie 1 z 42

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*