W Baninie powstanie liceum? Apeluje o to kandydat do Rady Pow. Kartuskiego

W Baninie powstanie liceum? Apeluje o to kandydat do Rady Pow. Kartuskiego

„-W ciągu zaledwie kilku dni zebrano ponad 200 podpisów pod petycją w tej sprawie” – twierdzi Wojciech Kąkol, kandydat do Rady Powiatu Kartuskiego, którego zdaniem w Baninie (gm. Żukowo) powinno powstać duże liceum z basenem.” -Nie szukajmy problemów, zacznijmy rozmowę na ten temat” – namawia.

Wojciech Kąkol, kandydat do Rady Powiatu Kartuskiego zainicjował zbieranie podpisów pod petycją do Rady Powiatu w sprawie budowy w Baninie (gm. Żukowo) liceum z profesjonalnym 25-metrowym basenem. Autor pomysłu był naszym gościem w programie „Brodacz pyta”. Mieszkańcem Banina jest od 5 lat. Jego rodzina pochodzi z Kaszub, pradziadek był pierwszym polskim nauczycielem w Sianowie (gm. Kartuzy), a dziadek uczył w szkole w Grzybnie, która dziś nosi imię Leona Kąkola.

-Inicjatywa spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem, nie tylko ze strony mieszkańców Banina, ale również sąsiednich miejscowości. W ciągu zaledwie kilku dni zebrano ponad 200 podpisów pod petycją – mówi Wojciech Kąkol. – Nie szukajmy problemów typu „skąd działka” czy „skąd pieniądze”, zacznijmy rozmowę na ten temat. Nikt nie pyta się skąd bierzemy pieniądze na podatki, więc to rolą powiatu jest znaleźć rozwiązanie. A jeśli nie ma działki, to może skarb państwa posiada odpowiedni teren i może przekazać go do powiatu na budowę szkoły.

Reklamy

Zobacz również: Wojciech Kąkol, kandydat do rady pow. kartuskiego: „Działania samorządów nie nadążają za zmianami…”

Wojciech Kąkol zwraca uwagę na to, że w województwie pomorskim nie ma liceum o profilu sportowym – pływanie, więc może warto byłoby pójść w tym kierunku. Podkreśla też, że pomysł utworzenia liceum to nie slogan wyborczy.

-Polityka nie jest moim sposobem na życie, chcę się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem, aby żyło się tu przyjemniej, komfortowo i bezpiecznie. Bez względu na wynik wyborów złożona do Rady Powiatu petycja rozpocznie dyskusje, analizy i konsultacje z moim lub bez mojego udziału – dodaje W. Kąkol.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*