Uczniowie żukowskiej „Jedynki” przez tydzień poznawali Europę

Od 9 kwietnia, przez tydzień, w Szkole Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie trwał drugi Tydzień Europejski. Był to czas intensywnego poszerzania horyzontów i zabawy.

DSC_8324

DSC_8324
Obraz 1 z 14

Uczniowie brali udział w prezentacji dotyczącej różnych krajów europejskich, a także przebiegu wydarzeń na zjeździe zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży; brali udział w przeglądzie piosenek w języku angielskim i Quizie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, obejrzeli satyryczno-edukacyjne przedstawienie na temat bycia prawdziwym Brytyjczykiem oraz posmakowali tradycyjnych angielskich ciastek maślanych (Shortbread) popijanych, a jakże, herbatą.

 – Zapyta ktoś, po co to wszystko? W odpowiedzi można przywołać zalety wiedzy o świecie, wspaniałe efekty uczenia się szacunku i otwartości, doskonalenia języka i umiejętności autoprezentacji. Można też przedstawić zdjęcia z imprezy, której główną organizatorką była p. Anita Bobrowska. Na fotografiach widać wyraźnie rezultaty wysiłku p. Anity i wszystkich innych anglistek z placówki, które współpracując z wychowawcami i dyrekcją wcieliły w życie złotą zasadę nauki poprzez zabawę – mówi K. Grześkowiak, nauczyciel w SP nr 1 w Żukowie. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*