Uczniowie Wzgórza ze świetnym wynikiem w olimpiadzie wiedzy o ZUS

W ścisłym finale etapu wojewódzkiego rywalizowało 20 zespołów z całego pomorza. Powiat kartuski reprezentowali uczniowie z przodkowskiego ZSP oraz kartuskiego Wzgórza.

fot. ZSZiO Kartuzy

Wojewódzki finał OlimpiadyWarto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” odbył się w 16 marca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Drużyny miały za zadanie rozwiązać test liczący 25 pytań wielokrotnego wyboru. Musieli wykazać się wiedzą m.in. o ubezpieczeniach, emeryturach, zasiłkach i prowadzeniu firmy. O tym, kto przechodzi do krajowego finału, zdecydowała liczba zdobytych punktów. Reprezentantom Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach: Alicji Leyk, Karolinie Węsiora i Bartłomiejowi Wiczlingowi do zwycięstwa zabrakło zaledwie jednego punktu.

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest częścią organizowanego od czterech lat przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.

Województwo pomorskie podczas finału w Centrali ZUS w Warszawie, który odbędzie 26 kwietnia będą reprezentowali uczniowie ze Słupska.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*