Uczniowie z Wendelstein przebywali w Żukowie od 7 do 12 maja w ramach wymiany uczniowskiej. W ciągu tych 5 dni brali udział w wielu ciekawych zajęciach wraz z 20 uczniami żukowskiego gimnazjum. Zobacz zdjęcia!
W trakcie wizyty goście z Wendelstein mieli okazje zapoznać się z kulturą Kaszub, oraz zwiedzić najciekawsze miejsca na Pomorzu. Pięciodniowa wizyta obfitowała w spotkania i atrakcje.
Pierwszego dnia przybyłych powitała dyrektor Publicznego Gimnazjum nr.2 w Żukowie – Mirosława Żołna. Następnie udali się oni na spotkanie z burmistrzem Gminy Żukowo Wojciechem Kankowskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Żukowo Witoldem Szmidtke. Później uczniowie z Wendelstein zwiedzili Centrum Zarządzania Kryzysowego.
We wtorek odbyła się wycieczka do Gdańska, gdzie zwiedzono m.in.: Bazylikę Mariacką i Starówkę. Następnie odwiedzono Sopot. Kolejny dzień przyniósł podróż do Gdyni, a tam czekała na wszystkich ogromna atrakcja: zwiedzanie statku „Dar Pomorza” i rejs po gdyńskim porcie.
Zobacz też: „Kashubian Primavera” w Parlamencie Europejskim [ZDJĘCIA]
Czwartego dnia wizyty goście z Wendelstein wraz z uczniami z Żukowa podziwiali panoramę Kaszub z wieży widokowej we Wieżycy. Później mieli okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w Szymbarku, zobaczyli m.in.: najdłuższą deskę świata, a także dom do góry nogami.
Pożegnaniu uczniów w piątkowe popołudnie towarzyszył poczęstunek a także występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Bazuny z Żukowa.




![Karate w Żukowie: Gokken Chwaszczyno zorganizował dwa turnieje [ZDJĘCIA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2017/06/18953151_1359211530853452_5066243273825018985_o-150x150.jpg)
![Grand Prix w Biegach Górskich Gdynia 2016: galeria zawodników [ZDJĘCIA]](https://zkaszub.info/wp-content/uploads/2016/07/Grand-Prix-w-Biegach-Gorskich-Gdynia-2016-galeria-zawodnikow-ZDJECIA-150x150.jpg)




Najnowsze komentarze