UG Kartuzy/ Truskawkobranie

Truskawkobranie 2017: koncerty i wybory Miss [ZDJĘCIA]

Truskawkobranie na Złotej Górze już za nami! Najważniejsza i jedna z największych imprez plenerowych na Kaszubach po raz kolejny przyciągnęła tłumy do Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu. Zobacz zdjęcia!

truskawkobranie_036

Zdjęcie 1 z 59

fot. UG Kartuzy

Na Truskawkobranie tłumnie przybyli mieszkańcy powiatu, ale i województwa. Wielkie święto truskawki obfitowało w rozmaite atrakcje. Gwiazdami wieczoru byli Sound’n’Grace, Fancy i Michał Szpak. 

Imprezę zainicjowały atrakcje dla najmłodszych. Później wyłaniano najładniejsze stoiska z truskawką w roli głównej. Zwycięzców konkursu nagrodził marszałek Mieczysław Struk oraz burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Pierwsze miejsce zajęło KGW Paczewo, za nimi uplasowały się „Jezioranki” z Gowidlina, a ostatnie miejsce podium przypadło „Kaszubiankom” z Kamienicy Szlacheckiej.

W trakcie imprezy uczestnicy mieli okazję zasmakować słynnych kaszubskich truskawek w rozmaitych odsłonach. Zainteresowaniem  cieszyły się zwłaszcza przetwory.

Jednocześnie na Złotej Górze odbywały się zawody Polish Kayak Games Festival, a także wyłaniano Truskawkową Miss. O tytuł walczyło dziesięć kandydatek. Miss Nasolatek Kaszub Truskawkobrania została Patrycja Ryńska z Gdańska.

Przejdź do: Światowy Zjazd Kaszubów 2017: barwny pochód przeszedł przez Rumię [ZDJĘCIA]

O 19.30 rozpoczęły się główne atrakcje: koncert zespołu Sound’n’Grace, który zaprezentował swoje największe hity: „Dach”, „Możesz wszystko”. Później pojawił się zespół Fancy. Zaprezentowali m.in. „Flames of love”.

Reklamy


Gwiazdą wieczoru był Michał Szpak. Zdobywca drugiego miejsca w program X-factor, piosenkarz i uczestnik Eurowizji. Znany artysta zaprezentował swoje najpopularniejsze utwory. To on przyciągnął do Złotej Góry sporą rzeszę wiernych fanów.

Skomentuj: Truskawkobranie 2017 [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*