Trójmiasto. Prędkość wiatru 100 km/h, cofka i ślizgawka

Trójmiasto. Prędkość wiatru 100 km/h, cofka i ślizgawka

Chwilami silny wiatr osiąga prędkość do 100 km/h, Wypycha wodę z Bałtyku do Zatoki Gdańskiej i dalej – w ujścia rzek. Służby przewidują, że wysoki poziom wody utrzyma się do piątku. W czwartek rano zaś trzeba liczyć się ze ślizgawką na drogach.

Woda – jak informują służby prasowe Urzędu Miejskiego w Gdańsku – wystąpiła z brzegów m.in. w rejonie ul. Wiślnej, ul. Tarcicy, na Polskim Haku, w rejonie przystani na Żabim Kruku i na Długim Pobrzeżu. Miejsca te są  monitorowane i na bieżąco zabezpieczane przez służby ZDiZ i Gdańskich Melioracji. Woda wystąpiła też z brzegów Potoku Oliwskiego w rejonie ulicy Parkowej (tuż przed ujściem do morza) na i zalewa Park Jelitkowski.

Zobacz też: PKM-ka alternatywą na niepogodę

Ze względów na wysoki stan wody zamknięte zostało molo w Brzeźnie. Nadal czynna jest przeprawa przez most pontonowego w Sobieszewie. Bez opóźnień funkcjonuje komunikacja miejska w Gdańsku. Miasto patrolują strażnicy miejscy i policjanci. 

Reklamy

– Ze względu na spadek temperatury i nocne opady śniegu rano może wystąpić gołoledź. W związku z tym apelujemy do mieszkańców, by, w miarę możliwości, korzystali z komunikacji miejskiej. A poruszając się samochodami zachowali szczególną ostrożność – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska.

Miejski Sztab Zarządzania Kryzysowego z pomocą służb będzie monitorował sytuację w mieście przez całą noc. Wszelkie sygnały dotyczące miejscowych zagrożeń można zgłaszać do:

Dyżurny Inżynier Miasta – 58 52 44 500

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego – 58 778 60 00

Straż Miejska – 986

Skomentuj: Trójmiasto. Prędkość wiatru 100 km/h, cofka i ślizgawka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*