Sznurki. Utonął 29-latek. Stanowczy apel policji!

Sznurki. Utonął 29-latek. Stanowczy apel policji!

Śledczy wyjaśniają okoliczności utonięcia 29-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło wczoraj nad jeziorem w Sznurkach (gm. Chmielno). To pierwsza ofiara wody tego lata. Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wczoraj po godzinie 9 dyżurny kartuskiej komendy odebrał zgłoszenie o prawdopodobnym utonięciu mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili wstępnie, że 29-latek był sam nad jeziorem. Jego ciało w wodzie zauważył przypadkowy mężczyzna, który natychmiast zadzwonił po służby ratunkowe. Na pomoc było już za późno.

Reklamy

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz przesłuchali świadków. Wstępne ustalenia wykluczają, aby do śmierci 29-latka przyczyniły się osoby trzecie, a najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu jest utonięcie.

Nadal jednak prowadzone są badania specjalistyczne. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kartuzach. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą:

-kąpać się tylko w miejscach strzeżonych i nie wchodzić do wody w miejscach zabronionych,
-dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych,
-gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w kamizelkę ratunkową lub specjalne rękawki,
NIGDY NIE WCHODZIMY DO WODY PO SPOŻYCIU ALKOHOLU, unikajmy także spożywania obfitych posiłków bezpośrednio przed kąpielą,
-po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, wpierw stopniowo zmoczmy ciało, w ten sposób unikniemy szoku termicznego,
-skoki „na główkę” oddajemy tylko na basenach, gdyż dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni,
-materace zostawmy na brzegu lub pływajmy w pobliżu linii brzegowej – nie wypływajmy na nich na środek jeziora,
-przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników,
-korzystając z rowerów wodnych, łodzi i innych sprzętów pływających – bez względu na umiejętności pływackie zakładajmy kamizelki ratunkowe.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*