Zabawa w Sylwestra? Oczywiste! Bezpieczeństwo w Sylwestra? Wskazane!

Zabawa w Sylwestra? Oczywiste! Bezpieczeństwo w Sylwestra? Wskazane!

Do powitania Nowego Roku zostało już kilka dni. Kartuscy policjanci przypominają, że w okresie poprzedzającym Sylwestra, nieumiejętne obchodzenie się z petardami i fajerwerkami staje się przyczyną groźnych wypadków.

Obecnie petardy czy sztuczne ognie to element sylwestrowej zabawy. Musimy jednak pamiętać, że używanie wyrobów pirotechnicznych wymaga szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, dlatego uczestniczmy tylko w pokazach zorganizowanym przez profesjonalistów. W momencie, gdy fajerwerki dostają się w ręce osób nieodpowiedzialnych, szczególnie będących pod wpływem alkoholu, czy też dzieci mogą stać się przyczyną groźnych wypadków. Używajmy je tylko zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu. Nie lekceważmy ostrzeżeń i wybierzmy odpowiednie miejsce do bezpiecznej zabawy. Przede wszystkim zachowujmy odpowiednią odległość. Fajerwerki odpalajmy wyłącznie na otwartej przestrzeni z dala od innych osób i materiałów łatwopalnych. Nie podejmujmy prób odpalania petard w pomieszczeniach zamkniętych, na balkonach czy w oknach mieszkań. Jeśli dany fajerwerk jest na kijku, nie trzymajmy go w ręku, przy odpalaniu wbijmy go w ziemię lub włóżmy do butelki.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i innych. Fajerwerki lub petardy kupuj tylko takie, które posiadają odpowiednią atestację, instrukcję w języku polskim, oznaczenie producenta oraz oznaczenie klasy bezpieczeństwa i tylko u sprawdzonych sprzedawców. Podczas zakupu sprawdźmy, czy opakowanie jest nienaruszone, czy nie nosi śladów mechanicznych uszkodzeń.  Ważne, by w tym okresie zwrócić uwagę na nasze zwierzęta, w szczególności psy. Dopilnujmy, aby nasze czworonogi miały bezpieczne schronienie i nie były narażone na odgłosy wybuchów.

Reklamy

Nie zapominajmy o powyższych zasadach bezpieczeństwa, które z pewnością pozwolą nam uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Zadbajmy o to, aby beztroska i czasem bezmyślna zabawa, nie zepsuła nam tak długo wyczekiwanej nocy sylwestrowej. Powitajmy z radością Nowy Rok!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*