Sukces uczennicy ZSP 
w Sierakowicach podczas 
IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie

Sukces uczennicy ZSP 
w Sierakowicach podczas 
IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie

Katarzyna Wesółka uczennica IV klasy Technikum kształcącego 
w zawodzie technik ekonomista w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach reprezentowała szkołę podczas IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie, organizowanego przez ZSHG w Gdyni. 

[Not a valid template]Warto przypomnieć, że w etapie szkolnym turnieju najlepiej wypadła Kamila Młyńska z  klasy  II TE,  zajmując I miejsce, II miejsce zdobyła Ewelina Ruszkowska z klasy III TE, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się Katarzyna Wesółka z klasy IV TE. Jednak ze względu na pokrywające się terminy praktyk szkolnych  i kolejnego etapu konkursu  dwóch pierwszych uczestniczek, tylko Kasia wzięła udział w finale.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano dziewięciu finalistów ze  szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego, w tym naszą uczennicę.  Zadaniem finalistów było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wybranego miejsca w województwie pomorskim i przedstawienie projektu jury oraz gościom przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego w ZSHG w Gdyni. Przed prezentacją uczestnicy rozwiązywali  test wiedzy o województwie pomorskim, który składał się
z dwudziestu pytań. Prezentacja multimedialna oceniana była w pięciu kategoriach, tj.:

Reklamy

  • oryginalność tematu,
  • poprawność merytoryczna,
  • sposób przedstawienia prezentacji multimedialnej,
  • poprawność wykonania prezentacji multimedialnej,
  • prezentacja ucznia.

Kasia przygotowała prezentację pt.: „Sierakowice kraina miłości”, do której zdjęcia wykonywała uczennica klasy IIILO Natalia Zdrojewska. Wspaniale uchwyciły na fotografiach piękno naszego regionu i kultury. Jury było pod wrażeniem swobody i rzetelności informacji z jaką Kasia przedstawiała prezentację. Mimo dużej konkurencji spisała się rewelacyjne, zdobywając ostatecznie II miejsce. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*