Sukces nauczycielki z Banina na Targach Książki Pomorskiej i Kaszubskiej

Sukces nauczycielki z Banina na Targach Książki Pomorskiej i Kaszubskiej

Małgorzata Mosakowska z banińskiej „podstawówki” zajęła 3. miejsce w konkursie literackim na XXIII Targach Książki Pomorskiej i Kaszubskiej w jednej z kategorii. Sukces przyniosła jej książka „Biały Dzik. Pomorskie legendy pani Małgosi”.

Małgorzata Mosakowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Baninie i jednocześnie mieszkanka gminy Żukowo, podczas ostatnich lipcowych XXIII Targów Książki Pomorskiej i Kaszubskiej Costerina 2023 zdobyła nagrodę w konkursie literackim, organizowanym z tej okazji przez Bibliotekę Miejską w Kościerzynie.

Jest nią 3. miejsce w kategorii Literatura piękna i literatura faktu o Kaszubach/z Kaszubami w tle w j. polskim i w innych językach. Jury przyznało tę nagrodę za książkę „Biały Dzik. Pomorskie legendy pani Małgosi.”

Reklamy

-Znalezienie się wśród laureatów tego konkursu uważam za zaszczyt. Radością napawa zaś fakt, że „Biały Dzik” stał się cząstką kulturowego dziedzictwa Kaszub! Cieszę się, że imaginarium moich kaszubskich legend spodobało się czytelnikom, zwłaszcza, że na wydanie czekają kolejne gotowe książki – mówi M. Mosakowska. – Następna to „Bursztyniaki i Wielka Zmiana.” Mogę uchylić sekretu, że jest to rodzaj pomorskiego fantasy: pełne bursztynu, wody, piasku, nieoczekiwanych wydarzeń, zwrotów akcji i przygód, dziejące się w Bałtyku oraz na bałtyckich plażach i w nadmorskich miejscowościach, z wątkami sięgającymi nawet do początków Ziemi… Książka już znajduje się w Wydawnictwie Region. A jej premiera nastąpi – mam nadzieję – jeszcze w tym roku!

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*