Stężyca. 55-letnia rowerzystka z 3 promilami alkoholu

Stężyca. 55-letnia rowerzystka z 3 promilami alkoholu

Wczoraj policjanci z kartuskiej komendy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Stężycy, którego sprawczynią była 55-letnia rowerzystka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzystka najprawdopodobniej zjechała z chodnika na jezdnię i zderzyła się z nadjeżdżającym pojazdem. 55-latka została ukarana mandatem w wysokości 2500 zł za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz drugim mandatem – 1100 zł – za spowodowanie kolizji.

W poniedziałek po godzinie 12 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Stężycy z udziałem rowerzystki i samochodu osobowego. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 55-letnia kobieta jadąc rowerem najprawdopodobniej zjechała z chodnika na jezdnię, w skutek czego zderzyła się z jadącym citroenem.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość dwóch kierowców. Badanie alkomatem wykazało, że rowerzystka miała w swoim organizmie około 3 promili alkoholu. Funkcjonariusze ukarali kobietę mandatami karnymi w wysokości 2500 zł za jazdę w stanie nietrzeźwości i 1100 zł za spowodowanie kolizji drogowej.

Na szczęście w tym zdarzeniu nie było osób poszkodowanych, ale mogło ono skończyć się tragicznie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*