„Śpiewające Fortepiany” w ramach Żukowskiego Lata Muzycznego [ZDJĘCIA]

„Śpiewające Fortepiany” w ramach Żukowskiego Lata Muzycznego [ZDJĘCIA]

Dla żukowskiej publiczności mieli okazję wystąpić bohaterowie kultowego programu „Śpiewające Fortepiany” . Niezwykły koncert w wykonaniu duetu pianistów Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana odbył się w ramach X edycji Żukowskiego Lata Muzycznego.

[Not a valid template]„Śpiewające fortepiany” to program muzyczny, prowadzony przez Rudiego Schubertha w TVP2 w latach 2001–2005. W programie brały udział dwie 3-osobowe drużyny, których kapitanami byli pianiści Czesław Majewski i Janusz Tylman. Pozostali uczestnicy to gwiazdy polskiej estrady, scen teatralnych, filmu, telewizji, radia itp. Pojedynek drużyn dotyczył zagadek muzycznych, m.in. odgadywania piosenek po fragmencie tekstu bądź muzyki, czy też śpiewanie utworów związanych z wyświetlonymi obrazkami.

Koncert w ramach X edycji Żukowskiego Lata Muzycznego odbył się w nowej sali widowiskowej Centrum Kultury „Spichlerz”. Występ słynnego duetu fortepianowego Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana i tym razem nie zwiódł. Świetne wykonania znanych utworów artyści przeplatali żartami i ciekawymi opowieściami. Publiczność gwiazdom telewizyjnego show wsparcie okazywała za pomocą licznych owacji.

Reklamy

Wokalnie artystów uzupełniali Joanna Stefańska – Matraszek i Ireneusz Miczka. Usłyszeć można było ponadczasowe przeboje klasyki, operetki, musicalu i piosenki. Wśród utworów, które zabrzmiały w zmodernizowanym Spichlerzu znalazły się między innymi „Przetańczyć całą noc” czy „Brunetki, blondynki”. Artyści otrzymali owacje na stojąco.

W ramach Żukowskiego Lata Muzycznego odbędzie się jeszcze jeden koncert. W najbliższą niedzielę 28 lipca na scenie przed kościołem pw. WNMP wystąpią artyści z gminy Żukowo – chór „Strzelenka” z Tuchomia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*